پرداخت ۲۰ درصدی یارانه خرید کتاب توسط شهرداری مشهد

مشهد- ایرنا- سرپرست سازمان اجتماعی، فرهنگی شهرداری مشهد گفت: شهرداری مشهد در طرح پائیزه کتاب ۲۰ درصد یارانه خرید را به شهروندان پرداخت می‌ کند.

محمد مصحفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده توسط شهرداری و شورای شهر مشهد شهروندان این شهر از ۲۹ آبان ماه به مدت ۱۰ روز می‌توانند از این یارانه تا سقف خرید یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال بهره‌مند شوند.
وی اضافه کرد: در این راستا با همکاری موسسه خانه کتاب، تمامی کتاب‌فروشی‌های مجری طرح در محدوده شهر مشهد که به سامانه طرح پاییزه متصل هستند می‌توانند این کمک هزینه را با ارائه کد ملی در صورت‌حساب شهروندانی که خرید می‌کنند اعمال تا آنها این هزینه را از شهرداری مشهد دریافت کنند.
سرپرست سازمان اجتماعی، فرهنگی شهرداری مشهد با بیان اینکه طرح پاییزه کتاب شامل کتاب‌های درسی و کمک درسی نمی‌شود گفت: طرح پاییزه کتاب فرصت مناسبی برای توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است و برای افزایش سرانه مطالعه علاوه بر شهروندان، از ناشران نیز باید حمایت‌های لازم صورت گیرد.
۶۹ کتابفروشی در خراسان رضوی برای مشارکت در اجرای "طرح پاییزه کتاب" ثبت نام کردند که از این تعداد، ۵۱ کتابفروشی در مشهد و ۱۸ کتابفروشی در شهرهای تربت‌حیدریه، کاشمر، بردسکن و سبزوار قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =