برداشت ماهیان گرمابی از استخرهای پرورشی زهک آغاز شد

زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره کل شیلات آب‌های داخلی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت انوع ماهیان گرمابی از ۹۳۰ استخر پرورش ماهی شهرستان زهک واقع در شمال استان آغاز شده است.

عیسی میرانی‌شاهرودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بازار پسندی ماهیان گرم آبی از نوع کپور، این نوع ماهی در شهرستان زهک پرورش داده می شود.

وی افزود: شهرستان زهک به دلیل داشتن منابع آبی مناسب، بیشترین تعداد استخر پرورش ماهی در سطح استان سیستان و بلوچستان را داراست به طوری که علاوه بر تامین نیاز بازار به ماهی، توانسته اشتغال مناسبی هم در منطقه ایجاد کند.

سرپرست اداره کل شیلات آب های داخلی سیستان و بلوچستان گفت: امسال چهار میلیون قطعه ماهی گرمابی از انواع کپور، بیگ هد، فیتوفاگ و آمور در استخرها و منابع آبی استان رهاسازی شده است.

وی پیش بینی کرد: امسال چهار هزار تن ماهی از سطح استخرهای سیستان و بلوچستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.

به گزارش ایرنا، سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای ۲ اداره کل شیلات مستقر در زابل و چابهار است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =