بازرگانان البرز به لهستان و استونی اعزام می شوند

کرج - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی البرز اعلام کرد که بازرگانان این استان برای گسترش مراودات تجاری چهارم آذرماه جاری به ۲ کشور لهستان و استونی اعزام می شوند.

 رحیم بنامولایی  روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده  با هماهنگی  وزارت امور خارجه  و اتاق بازرگانی ایران یک هیات تجاری متشکل از فعالان اقتصادی چند استان کشور از جمله البرز عازم  لهستان و  استونی خواهد شد.

وی افزود: هیات های اعزامی در جریان این سفر ضمن حضور در نشست های تخصصی با فعالان اقتصادی لهستان و استونی از مراکز مهم تولیدی و صنعتی این کشورها بازدید خواهند کرد.

بررسی همکاری های تجاری در زمینه های مواد غذایی و مراکز حلال، ساختمان، بازرگانی، مواد اولیه، ماشین آلات صنعتی بسته بندی مواد غذایی ، IT  و نساجی از اهم  مذاکرات هیات ایرانی با فعالان اقتصادی ۲ کشور لهستان و استونی است.

رییس اتاق بازرگانی البرز گفت : با وجود دست اندازهای آمریکا در مسیر مبادلات اقتصادی کشورمان با لهستان انواع محصولات از جمله خشکبار و داروهای گیاهی به این کشور صادر کرده ایم.

بنامولایی اضافه کرد:  استان البرز به عنوان  معین کشور لهستان تعیین شده و با توجه به تفاهم نامه ای که سال ۹۴ با اتاق استان سیسیلیا لهستان منعقد شد، تاکنون پنج هیات  تجاری از این استان   به البرز آمده اند.

استان البرز  با برخورداری از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی  و صنعتی بزرگ و کوچک از قطب های مهم صنعتی کشور است و بخشی از تولیدات صنعتی این استان به خارج از کشور صادر می شود.

                                

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =