۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۸
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83565541
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای همدان افزایش می‌یابد

همدان - ایرنا - کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: به دنبال خروج سامانه بارشی، دمای هوای همدان افزایش می‌یابد و از چهارشنبه هفته جاری سامانه جدید بارشی وارد این استان می‌شود.

محمدحسن باقری‌شکیب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان، نیمه ابری تا قسمتی ابری، همراه با مه آلودگی پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: سامانه بارشی به طور کامل از آسمان همدان خارج شده است و پیش‌بینی می‌شود تا روز چهارشنبه بارشی در این استان نداشته باشیم.

باقری‌شکیب عنوان کرد: تار روز سه‌شنبه تغییرات دمایی در همدان محسوس نیست و پس از آن دمای هوای این استان به صورت میانگین بین ۲ تا چهار درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: از روز چهارشنبه سامانه بارشی از غرب کشور وارد استان می‌شود و اثر خود را به صورت بارش باران باقی می‌گذارد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان ادامه داد: این سامانه از سمت دریای مدیترانه می‌آید و نسبت به سامانه بارشی قبلی توده هوای گرم با خود همراه دارد.

وی بیان کرد: این سامانه در نیمه جنوبی استان فعالیت بیشتری دارد و پیش‌بینی می‌شود بارش‌های خوبی در این مناطق داشته باشد.

باقری‌شکیب گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۱۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و قهاوند با ۶ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین شهرهای استان بوده‌اند.

وی عنوان کرد: کمینه دمای هوای همدان سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر و دمای بیشینه هوای این شهر نیز ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =