جشنواره تئاتر دانشجویی به زبان روسی برگزار شد

تهران - ایرنا- سومین جشنواره ملی تئاتر دانشجویی به زبان روسی با هدف ارتقای سطح زبانی دانشجویان و ایجاد انگیزه و اشتیاق برای مطالعه بیشتر در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.

به گزارش روز شنبه دانشگاه الزهرا(س)، این جشنواره به همت معاونت فرهنگی و دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا(س) و انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی با حضور ۱۰ گروه نمایشی از دانشگاه های آزاد، الزهرا(س)، تربیت مدرس، شهید بهشتی، تهران، بجنورد، دانشگاه علامه طباطبایی و مرکز آزفای دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

دبیری این جشنواره را زینب صادقی عضو هیات علمی گروه زبان روسی دانشگاه الزهرا(س) بر عهده داشت.

همچنین داوری جشنواره را حسین غلامی، منوچهر نگمت اوف و  مجید رضایی عهده دار بودند.

این جشنواره با سخنرانی ندا گلیجانی مقدم معاونت محترم فرهنگی-اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) و جان اله کریمی مطهر رئیس انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی، زینب صادقی دبیر جشنواره آغاز شد. در این جشنواره اساتید و دانشجویان دانشگاه های مختلف تهران و شهرستان ها حضور داشتند.

 محبوبه مباشری، رییس دانشکده ادبیات و الکساندر مازیرکا دبیر اول سفارت فدراسیون روسیه در ایران نیز از حاضرین در جشنواره بودند.
نمایش خواستگاری (بر اساس نمایشنامۀ چخوف) که با همکاری مشترک دانشجویان مرکز آزفای دانشگاه علامه طباطبایی (دانشجویان دانشگاه های چلیابینسک، دانشگاه زبانشناسی مسکو و دانشگاه اوستیای شمالی) و دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) به سرپرستی زینب صادقی و مریم شفقی به اجرا درآمد.

رتبۀ اول را به طور مشترک با گروه نمایشی «مدرسۀ شاد» از دانشگاه شهید بهشتی به سرپرستی رضوان حسن زاده کسب کردند.

رتبۀ دوم جشنواره نیز مجدداً از آن دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) با نمایش «میکروسکوپ» به سرپرستی زینب صادقی شد.

رتبۀ سوم را نیز دانشجویان دانشگاه بجنورد با نمایش «بوقلمون صفت» اثر چخوف به سرپرستی خلیدا صیامی و شهرام مؤمنی کسب کردند.
در این مراسم از علی گرجی دانشجوی دانشگاه آزاد به عنوان بازیگر برتر مرد در نمایش «در مهمانی چخوف» با سرپرستی  یولیا زوتووا و از سوزان محمدعلی پور قمی دانشجوی دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان بازیگر برتر زن در نمایش «آرزو» به سرپرستی سعید فنجانی تقدیر به عمل آمد. از گروه نمایش «این است پروردگار من!» دانشجویان دانشگاه تهران با سرپرستی مرضیه یحیی پور به خاطر بهترین ایده، از نمایش «فرمانروای گرسنگان» دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به سرپرستی آبتین گلکار به خاطر بهترین کارگردانی، از نمایش «آخرین مهلت» دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی به سرپرستی مهناز نوروزی به خاطر داشتن محتوای اخلاقی و از نمایش «از اشتباهات می آموزیم» کمیتۀ فرهنگ نگاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی به سرپرستی هادی بهارلو به خاطر داشتن محتوای آموزشی و درسی تقدیر به شد.

جشنواره با تقدیم هدایا و لوح های تقدیر به دانشجویان و تقدیر از سرپرستان گروه های نمایشی و داوران جشنواره خاتمه یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =