۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 2147
کد خبر: 83565533
۰ نفر

برچسب‌ها

موادغذایی را از دستفروشان خریداری نکنید

کرمانشاه- ایرنا- کارشناس مسوَول سلامت‌ محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه به شهروندان هشدار داد تا از خرید موادغذایی از خودروها و وانت‌بارهای سیار و دستفروشان خودداری کنند.

بهمن خدادادیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهارداشت: در پاسی از شب و در برخی از نقاط شهر همچون شهرک مسکن، بلوار طابستان و حتی میدان مرکزی کرمانشاه دستفروشان، وانت بارها و خودروهای سیاری دیده می شوند که به عرضه موادغذایی می پردازند.

وی افزود: این موادغذایی اکثرا آلودگی میکروبی بسیار شدیدی دارند و در مواد تشکیل دهنده آن ضایعاتی از سنگندان مرغ و جوش شیرین زیاد برای چسبندگی استفاده می شود و حتی در بسیاری موارد، رنگ زعفرانی آن از مواد شیمیایی است.

این مسوَول یادآور شد، مشخص نیست موادغذایی عرضه شده توسط این افراد سالم باشد و یا به مردار تعلق داشته باشد چرا که فعالیت آنان تحت پوشش و نظر دامپزشکی و بهداشت نیست.

خدادادیان ادامه داد: برای مقابله با این افراد، لیستی از شماره پلاک این خوروها را به شهرداری و ارگان های مربوطه  اعلام کرده ایم که باید وارد عمل شوند و در کارگروه سلامت و امنیت موادغذایی، فعالیت پرخطر این خودروها را اعلام کرده ایم و هشدارهای لازم را داده ایم که نیاز دارد دستگاه ها تدابیری برای آن بیندیشند.

خدادادیان اظهارداشت: نمی خواهیم این افراد از نان خوردن بیفتند ولی باید ساماندهی شوند و تحت نظارت باشند و موادغذایی آنان دارای برچسب دامپزشکی و بهداشت باشد. 

شهر کرمانشاه حدود یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را در خود جا داده است.

برچسب‌ها