سرمربی تیم ملی: امیدوارم سابریست‌ها برنز سال گذشته را تکرار کنند

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی اسلحه سابر جوانان ایران با اشاره به حضور شمشیربازان مطرح از کشورهای جهان در جام جهانی تهران گفت: با درخشش سابریست‌ها امیدواریم که مدال برنز سال گذشته را تکرار کنیم.

جام‌جهانی شمشیربازی اسلحه سابر در رده سنی جوانان طی روزهای دوم و سوم آذر ماه در سالن شهید کلاهدوز مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران برگزار می‌شود. «جیورجیو اسکارسا» نایب‌رییس فدراسیون جهانی شمشیربازی از نزدیک نظاره‌گر آن است.

در این دوره از مسابقه‌ها شمشیربازانی از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، قزاقستان، کویت، تونس، اوکراین، گرجستان، جمهوری آذربایجان، رومانی، عراق، اردن و ازبکستان حضور دارند. همچنین ۲۰ شمشیرباز از ایران در این مسابقه حاضر می‌شوند. کشور اسپانیا نیز با ۱۰ شمشیرباز در این مسابقه شرکت می‌کند.

«حمیدرضا شیر» روز شنبه در حاشیه جام جهانی شمشیربازی رده سنی جوانان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طول چند سال گذشته که این پیکارها در ایران برگزار می‌شود، بدون اغراق می‌توانم بگویم که این دوره به معنای واقعی جام جهانی به شمار می‌رود، زیرا  شمشیربازهای مطرح ۱۳ کشور جهان در ایران حضور دارند که ایتالیا تیم رده نخست فدراسیون جهانی از مهمترین آن است. بلژیک، اسپانیا و رومانی، ترکیه و اوکراین از دیگر کشورهایی هستند که به عنوان مدعی در تهران حضور دارند.

او با اشاره به رقابت‌ شمشیربازهای جوان ایران با نمایندگان دیگر کشورها عنوان کرد: از ایران ۲۱ سابریست برای حضور در این دوره از رقابت‌ها ثبت نام کردند که مبارزه نفس‌گیری با بزرگان این رشته در رده سنی جوانان دارند. در اسلحه سابر تا الان چهار جدول برگزار شده است. امیدوارم چهار نفر اصلی ایران که عضو تیم جوانان نیز هستند امروز بهترین نتیجه را کسب کنند و به یکی از سکوهای جهانی برسند. سال گذشته در این بخش به مدال برنز رسیدیم. البته در راه رسیدن به این مدال باید با نمایندگان قدرتمند ایتالیا، اسپانیا، بلژیک و رومانی رقابت کنیم.

سرمربی تیم شمشیربازی جوانان در زمینه استقبال از این مسابقات گفت: تماشاگران از این پیکارها استقبال کرده‌اند که بخش اعظمی از آنان  خانواده شمشیربازها هستند. حضور آنان موجب می‌شود تا ورزشکاران جوان انگیزه دوچندانی کسب کنند. اما فراموش نکنیم برای نتیجه‌گیری، افزون بر انگیزه، لازم است ورزشکاران در پیست مسابقه بهترین عملکرد را داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha