طرح رصد آسیب‌های پنهان در کردستان اجرا می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون امور پیشگیری بهزیستی کردستان از اجرای طرح رصد آسیب‌های پنهان در شهرهای مختلف این استان تا پایان امسال به منظور برآورد اندازه جمعیت گروه های هدف خبر داد.

باقر کرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح رصد آسیب‌های اجتماعی از سال ۹۶ در استان آغاز شد و براساس برنامه ریزی‌های انجام شده رصد آسیب‌های پنهان نیز در سه ماهه آخر امسال انجام می‌شود.

وی افزود: این طرح با هدف برآورد اندازه جمعیت گروه‌های هدف و به شیوه‌ای کاربردی و قابل استفاده جهت تخمین جمعیت‌های پنهان و جمعیت‌هایی که اندازه دقیقی از آنها به راحتی نمی‌توان بدست آورد و یا دارای سخت‌شماری هستند، اجرا خواهد شد.

معاون امور پیشگیری بهزیستی کردستان اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح دستیابی به اطلاعات مربوط به اندازه جمعیت‌های پرخطر، برآورد مشکلاتی که با برچسب اجتماعی همراه است و تخمین جمعیت‌های پنهان و اندازه دقیق آنها است.
وی با بیان اینکه این طرح از اول دی امسال آغاز و تا پایان سال انجام می‌شود، یادآور شد: در راستای اجرای طرح چهار هزار نفر از جمعیت استان از طریق پرسشنامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

کرمی با اشاره به اینکه سوالاتی در مورد آسیب های پنهان جامعه برای رصد در اختیار جامعه هدف قرار می گیرد، تاکید کرد: جامعه هدفی که قرار است به پرسشنامه پاسخ دهند باید باسواد باشند و هر کجا با سوال یا مشکلی مواجه شدند، پرسشگر اجازه دارد با توضیحی کوتاه و خنثیی او را راهنمایی کند.

۱۱۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون  و ۶۰۳ هزار نفری استان کردستان زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند که معادل هفت درصد جمعیت استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =