طرح راهداری زمستانی در بوشهر آغاز شد

بوشهر- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: طرح راهداری زمستانی با هدف ایجاد ایمنی در راه‌ها و ارائه خدمات مناسب به مسافران در این استان آغاز شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: امسال ۳۰۰ نفر نیروی راهدار در قالب ۳۰ اکیپ در طرح راهداری زمستانی در مناطق مختلف استان بوشهر سازماندهی و فعالیت می‌کنند.

سید حمیدرضا علم روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: همچنین ۲۲۰ دستگاه ماشین آلات راهداری نیز در محورهای ارتباطی استان بوشهر مستقر می‌شوند.

وی بیان کرد: این تیم‌ها در ۱۰ راهداری و هفت راهدارخانه، گلوگاه‌ها و مناطق حیاتی راه‌های استان برای ارائه خدمات مناسب و استفاده از امکانات، ظرفیت و قابلیت مرکز مدیریت راه‌های استان مستقر هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر اضافه کرد: ارائه خدمات، ارتقای توانمندی و حفظ آمادگی نیروهای راهداری، مراقبت از راه‌ها، ابنیه و تاسیسات موجود در محورهای ارتباطی از هدف‌های اجرای طرح راهداری زمستانی است.

علم گفت: بخشی از لجستیک سنگین راهداری در مناطق کوهستانی استان از جمله محور دالکی - کنارتخته، اهرم - فراشبند و جم - عسلویه برای بازگشایی مسیر در حوادث احتمالی همچون ریزش کوه مستقر می‌شوند.

وی ادامه داد: لایروبی رودخانه‌ها و دهانه پل‌ها برای هموارسازی مسیر سیلاب‌ها و عبور ایمن و کم خطر آب‌های سطحی از عرض محورهای ارتباطی انجام گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =