۱۶۵ پرونده تخلف اصناف خراسان شمالی بررسی شد

بجنورد- ایرنا- ۹۷۵ مورد بازدید از اصناف خراسان شمالی و همزمان با تشدید نظارت‌ها بر بازار استان در هفته گذشته انجام شد که منجر به تشکیل و بررسی ۱۶۵ فقره پرونده تخلف شده است.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت،  معدن و تجارت خراسان شمالی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بیشترین تخلف های مشاهده شده در بازار مربوط به عدم درج قیمت، گران فروشی و صادر نشدن فاکتور بوده است.  

محمد کرمیان فر اظهار داشت: اکنون ۲۰ گروه، کار نظارت و بازرسی از بازار استان را بر عهده دارند که نیمی از این تعداد مربوط به شهر بجنورد است.  

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اصلاح قیمت بنزین از روز جمعه هفته گذشته، مردم نگران افزایش قیمت ها در بازار هستند اما این سازمان با تشدید نظارت ها، تخلف ها را شناسایی و با عوامل آن به صورت جدی برخورد می کند.

کرمیان فر اظهار داشت: برای رسیدگی بهتر به شکایات، ۲ کانکس بازرسی در میادین شهید و کارگر، در مرکز شهر بجنورد مستقر شده است و در هر کدام از شهرهای شیرون و اسفراین هم یک کانکس بازرسی فعال شده است که شکایت های مردم را به صورت آنی مورد رسیدگی قرار می دهد.  

وی با تاکید بر لزوم همکاری مردم در پیشگیری از تخلف صنوف، خاطرنشان کرد: مردم از خریدن کالاهای بدون برچسب و فاقد قیمت مندرج، خودداری کنند و با این روش در جلوگیری از تخلفات احتمالی سهیم باشند.

کرمیان فر افزود: مردم علاوه بر مراجعه به کانکس های بازرسی مستقر در میادین اصلی شهرها، می توانند شکایات خود را از طریق تماس با سامانه ۱۲۴ منعکس کنند و همچنین می توانند تخلفات مشاهده شده را در سامانه www.۱۲۴.ir ثبت کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی افزود: رسیدگی به شکایات مربوط به افزایش خودسرانه قیمت ها، با اولویت رسیدگی می شود.  

بیش از ۲۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در قالب ۷ اتاق اصناف و حدود ۱۴۰ اتحادیه در استان در حال فعالیت و ارائه کالا و خدمات به مصرف کنندگان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =