وزارت دفاع ۱۰۰ کانتینر برای زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی فرستاد

تبریز - ایرنا -  معاون مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع از  اعزام دهها دستگاه کمپرسی، بیل مکانیکی، لودر، جرثقیل، بابکت به منظور آواربرداری از مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: مقرر شد تعداد ۱۰۰ کانتینر ۴۰ فوت ارسالی برای اسکان موقت و انبار اثاثیه مردم آسیب‌دیده نیز با هماهنگی فرمانداری شهرستان میانه بین واجدین توزیع شود.

به گزارش شنبه ایرنا به نقل از وزارت دفاع، اکبر سلیمانی گفت: تا پایان عملیات عمرانی و خدماتی و عادی شدن وضعیت و زندگی جاری مردم عزیز، در کنار آنان بوده و همراه باسایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها در مناطق زلزله‌زده، فعال و به تامین امکانات و نیازمندی‌ها خواهیم پرداخت.

وی افزود: در پی وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در میانه و خسارت به ۶۶ روستای این شهرستان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با دستور گسیل امکانات به مناطق زلزله زده خواستار خدمات رسانی  به مردم غیور و ولایتمدار استان آذربایجان شرقی  شد.

وی اظهار کرد: با تشکیل قرارگاه مردم یاری در منطقه زلزله زده استان برای مدیریت، ساماندهی و سرعت بخشی به عملیات امداد و خدمت رسانی وزارت دفاع  به زلزله‌زدگان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طی ابلاغی به معاون مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع، دستور داد مجموعه سازمان های وزارت دفاع با نقش‌آفرینی گسترده، به گسیل امکانات لازم برای سرعت بخشیدن به عملیات امدادی و خدماتی و رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان و رفع نیازهای ضروری زلزله‌زدگان عزیز از جمله اسکان موقت، تغذیه و خدمات عمرانی و بهداشتی اقدام نمایند.

وی ادامه داد: مجموعه معاونت مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع تا پایان عملیات عمرانی و خدماتی و عادی شدن وضعیت و زندگی جاری مردم عزیز، در کنار آنان بوده و همراه باسایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها در مناطق زلزله‌زده فعال و به تامین امکانات و نیازمندی‌ها خواهد پرداخت.

زلزله ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد ۱۷ آبان حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند که این زلزله در استان های آذربایجان غربی، گیلان، ‌ زنجان و اردبیل احساس شد.

در این زلزله در حدود ۵ هزار واحد مسکونی بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیده است و در حدود ۱۲ هزار نفر در چادر یا اتاقک های پیش ساخته زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =