۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۷
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83565382
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

امنیت خط قرمز مردم و نظام است

بیرجند - ایرنا - قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امنیت خط قرمز مردم و نظام است لذا هرگز مردم اجازه شرارت و اغتشاش در برابر نظام و خیانت به بیت‌المال را نمی‌دهند.

حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی روز شنبه در آیین راهپیمایی مردمی حمایت از اقتدار و امنیت کشور در بیرجند افزود: نقش ولایت و رهبری از مولفه‌های مهم هر انقلاب است و پیوند مردم با ولایت منجر به شکل‌گیری قدرتی عظیم می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین در کشور اظهار داشت: حق بود با توجه به وضعیت گرانی که وجود داشت و شوکی که به جامعه وارد شد سوال مردم و اعتراض آنان به عنوان حق پاسخ داده شود که مسؤولان نظام به موقع جواب می‌دهند.

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: اما منافقان و آشوبگران به عنوان ستون پنجم دشمن می‌خواستند با نفوذ، اساس نظام را زیر سوال ببرند و در فتنه‌های مختلف ۱۷ هزار شهید را از کشور گرفتند و امروز هم به شکل دیگری به میان مردم آمدند که جدایی مردم از این فتنه‌گران نیاز به بصیرت و شناخت دارد.

وی گفت: دشمنان بیرونی و درونی هستند و منافقان دشمنان درونی که رهبری به زیبایی آنها را از جامعه جدا می‌کنند و دشمن در بیرون مرزها همان استکبار، صهیونیسم جهانی و ایادی آنان در منطقه هستند.

حجت الاسلام نوفرستی با بیان اینکه ستون پنجم دشمن در داخل وجود دارد افزود: امام جامعه باید مردم را در مقابل این دشمنان هوشیار کند تا بدانند آنها پشت صحنه اغتشاشات در کف خیابان می‌خواهند نقشه‌های خود را دنبال کنند.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در پیام ۲۶ آبان ماه به زیبایی نقش توطئه استکبار را نشان دادند و فرمودند آنچه در کف خیابان‌ها رقم می‌خورد توطئه دشمنان است لذا باید مردم راه خود را از کسانی که به بانک‌ها، حوزه مقاومت و پایگاه بسیج، پاسگاه‌های انتظامی و بیت المال خسارت زدند که به تعبیر امام جامعه اشرار هستند، جدا کنند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به نقش مسؤولان گفت: مسؤولان در نظام اسلامی خدمتگزار جامعه هستند لذا باید مدیریت دقیق و درست آنها نگذارد که دشمن امیدوار شود.

وی افزود: مسؤولان نظام می‌توانستند در طول این پنج سال به نحوی مدیریت کنند که شوکی به جامعه وارد نشود.

حجت الاسلام نوفرستی گفت: مسؤولان نظام تکلیف دارند و باید با دقت مدیریت کنند لذا جای سوال است که چرا دشمن باید امیدوار باشد و می‌تواند در کف خیابان نقشه‌های خود را پیاده کند.

وی عنوان کرد: آنجا که سخن از مقاومت و بسیج جهان اسلام است همچون حضور مردم در جریان اربعین، دشمن ناامید می‌شود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: قطعا دشمن برای ما هم نقشه‌ها دارد برای همین همه ارکان نظام اعم از مجلس، قوه قضاییه و اجرایی تکلیف دارند که با روحیه ولایی و جهادی متناسب با برنامه گام دوم انقلاب برای دولت اسلامی و تمدن اسلامی زمینه‌سازی کنند.

 وی گوش به فرمان ولایت بودن را راه نجات ملت دانست و اظهار داشت: رسالت ما رسالت بزرگی است و فرصتی از گذشته‌ها فراهم شده لذا دیگران در بیرون مرزها با روحیه بسیجی به نظام ما امید دارند و از این کشور الگو می‌گیرند پس تکلیف بزرگی داریم.

حجت الاسلام نوفرستی با بیان اینکه مسوولان مخاطب بخشی از پیام رهبری هستند گفت: مسؤولان باید به مردم اعتماد کنند لذا تکیه به داخل و فرصت دادن به جوانان از مسایل مهم است.

وی افزود: هرگز تکیه به غرب و دشمنان قسم خورده مشکل نظام و کشور ما را حل نمی‌کند بلکه با روحیه جهادی و حل مشکلات مردم می‌توانیم این انقلاب بزرگ را به حاکمیت جهانی حضرت حجت (عج) متصل کنیم.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: مردم مخاطب بصیرت و آگاهی هستند و هر جا با بصیرت به میدان آمدند کمتر آسیب دیده‌ایم.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی و برخی استان‌ها در جریانات اخیر کشور وضعیت سفید داشته‌اند گفت: آنچه باعث شده در این استان مشکلات امنیتی کم باشد، ولایتمداری مردم است.

حجت الاسلام نوفرستی ضمن تقدیر از انسجام نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در مهار برخی وقایع گفت: مردم شریف، مومن و ولایتمدار با حضور خود همیشه آسیب‌ها و خطرات را مهار کردند که این کار بزرگی است و نیاز به بصیرت دارد.

وی با بیان اینکه دشمن همواره به دنبال سوء‌استفاده از ناآگاهی بوده است اظهار داشت: باید فرزندان خود را مراقبت کنیم و نگذاریم هیجانات آنها را به فتنه‌ها بکشاند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه تبعیت از امامت و ولایت مردم را به میدان آورده است گفت: در صحنه سیاسی و اجتماعی دشمن زخم خورده لذا حضور مردم تیر خلاصی به دشمن است.

وی افزود: شاید دشمن یک ماه دیگر به دنبال این جریانات بود اما با همه آسیب‌ها و مشکلات این حادثه به نفع نظام تمام خواهد شد و اتحاد و انسجام بیشتر نتیجه آن می‌شود.

نوفرستی گفت: هرچه به دوران ظهور نزدیک‌تر می‌شویم نقش رهبری را باید بیشتر حس کنیم و اگر جهان منتظر منجی است این حقیقت و تشنگی حضور امام را باید جامعه حس کند.

وی بیان کرد: پیوند با امامت و ولایت مسئله بزرگی است که در این فتنه برای افراد با بصیرت زمینه آن فراهم شد و این حادثه نشان داد نقش ولایت چه اثرات و برکاتی دارد چون هم مردم را به صحنه آورد و هم به دولت در این وضعیت کمک کرد.

راهپیمایی حمایت از اقتدار و امنیت کشور در بیرجند با حضور قشرهای مختلف مردم، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، استاندار، مدیران، فرماندهان نظامی و انتظامی از میدان شهدا تا خیابان ارتش برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =