۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۵
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83565343
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۷ طرح دولتی در کرمان به بخش خصوصی واگذار می‌شود

کرمان - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: ۱۰۷ پروژه دولتی قابل واگذاری در استان به بخش خصوصی واگذار می‌شود که از این میزان ۹۷ مورد فراخوان داده شده و تنها ۲ طرح ورزش و جوانان واگذار شده است.

جعفر رودری روز شنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان افزود: فرآیند واگذاری در حوزه‌های مشوق، اطلاع رسانی و درگیر کردن فرمانداران مشکل دارد و همچنین فراخوان ها باید تجدید شود.

وی اظهار داشت: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص فراخوان واگذاری طرح‌های دولتی عقب و مابقی دستگاه ها در واگذاری از برنامه زمان‌بندی عقب هستند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به ظرفیت خوب تبصره ۱۹ گفت: ۶۳ میلیارد تومان تسهیلات و یارانه برای جلب مشارکت دولت با بخش خصوصی در نظر گرفته شده که به دستگاه های اجرایی اعلام شده و می‌تواند به فرآیند واگذاری کمک کند.

وی تصریح کرد: آخرین وضعیت بودجه اسناد خزانه ای ۵۹۱ میلیارد تومان ابلاغی داشتیم که ۳۷۷ میلیارد تومان برابر با ۶۳.۸ درصد تخصیص داده شده است.

رودری با بیان اینکه کسری بودجه دستگاه ها دنبال می‌شود افزود: بر اساس آخرین اخبار حقوق دستگاه‌های اجرایی استان پرداخت شده و سایر دستگاه ها هم از امروز و فردا پرداخت می‌شود و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه یکهزار و ۷۳ میلیارد تومان ابلاغی در حوزه تملک داشتیم که ۶۳۶ میلیارد تومان تخصیص یافته است اظهار داشت: اسناد خزانه به صورت عمده یک تا سه ساله هستند که در مجموع ۳۴ درصد تخصیص تملک دارایی سرمایه‌ای استان داشتیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: تمامی موافقت‌نامه‌ها مبادله شده و استان کرمان دومین استان کشور در این زمینه بوده است و در تخصیص و مبادله موافقت نامه ها مشکل وجود ندارد.

وی بیان داشت: ۱۳ درصد از ۵۲۵ میلیارد تومان اسناد استان کرمان جذب شده است و در جذب نسبت به برنامه زمانبندی که ۵۰ درصد بوده، عقب هستیم و فرصت زمانی برای جذب اعتبارات تا پایان سال مالی ۳۱ تیرماه است و زمان کافی وجود دارد.

رودری تاکید کرد: اعتباراتی که به استان ابلاغ شده را سریعتر جذب کنیم که تعهدات عمرانی زودتر عملیاتی شود.

وی افزود: در مورد بودجه سال ۹۹ و ابلاغیه بودجه در شورای توسعه و برنامه ریزی استان تصمیم گیری می شود و ظرف ۱۰ روز بدهی دستگاه های اجرایی به پیمانکاران باید به صورت سرجمع تفکیک و اعلام شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان ادامه داد: ۴۷۷ میلیارد تومان از بدهی دستگاه های اجرایی می تواند مشمول تهاتر باشد.

وی با بیان اینکه در اصلاحات بودجه و برنامه محوری، دستگاه‌ها به ۲ دسته سیاست گذار و مجری تقسیم شدند گفت: دستگاه های اجرایی ملی سیاست گذاری کلان بودجه و دستگاه اجرایی استان ها مجری می شدند.

رودری افزود: برنامه ریزی منطقه ای با نگاه تمرکززدایی تقویت شد و با اغنای کارشناسان، دستگاه های استان ها به عنوان سیاست گذار انتخاب شدند و توزیع برنامه ای و محورهای کلان را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه ارقام بودجه ای اعلام شده و رشد قابل قبولی در پیشنهاد لایحه بودجه داریم گفت: استان کرمان ۱۶ درصد رشد اعتبارات هزینه ای برای بودجه سال آینده داشته و متوسط کشوری سه درصد است.

وی با بیان اینکه اعتبارات تملک استان بیش از ۳۲ درصد پیشنهاد رشد داشتیم تصریح کرد: درآمدهای نفتی کاهش یافته و میزان ارزش افزوده ۹۴ میلیارد تومان در خصوص پروژه های ورزشی دیده شده که طرح‌های نیمه تمام حوزه ورزش و جوانان را پوشش می‌دهد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان عنوان کرد: توزیع اولیه بودجه سال ۹۹ را انجام دادیم که به مرکز اعلام می شود و پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی و نهایی شدن سال آینده به استان ها ابلاغ می شود و در شورای برنامه ریزی استان کرمان اعلام می‌شود.

وی افزود: بخشنامه بودجه ۹۹ ابلاغ شده و در سایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان قرار داده شده و رویکرد اصلاح عملکردی که بهره وری را ارتقا  می دهد هم به مدیران تقدیم می شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =