۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83565329
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح مدیریت جامع احیای تالاب جازموریان نهایی شد

جیرفت - ایرنا - فرماندار قلعه گنج از نهایی شدن طرح مدیریت جامع احیای تالاب جازموریان خبر داد و گفت: با حمایت‌های دولت تدبیر و امید پیش‌نویس سند این طرح توسط جهاد دانشگاهی استان کرمان تهیه شد.

عطا ناوکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جهاد دانشگاهی به همراه دستگاه‌های مختلف طی ۲ سال اقدام به تدوین طرح مدیریت احیای تالاب جازموریان کرده است.

وی ادامه داد: مطالعات گسترده‌ای پیرامون مسائل زیست محیطی، مدیریت منابع آب، هواشناسی، ریزگردها، موضوعات معیشتی و اقتصادی منطقه و میراث فرهنگی انجام شده است.

فرماندار قلعه‌گنج اظهار داشت: احیای تالاب جازموریان با همکاری دستگاه‌های اجرایی و سازمانهای مردم نهاد، در استانهای سیستان و بلوچستان و شمال و جنوب استان کرمان بزودی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه منشاء بیش از ۲۰ درصد ریزگردهای کشور تالاب جازموریان است، گفت: این تالاب یک فرصت اکولوژیک بزرگ برای استان، کشور و منطقه به شمار می‌رود.

به گفته مرجان شاکری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان، ردیف اعتباری در سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به جنوب کرمان برای تالاب جازموریان تخصیص یافته است.

جازموریان به عنوان تالاب فصلی در مرز استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان قرار گرفته و طی سالیان گذشته خشک شدن این تالاب به اکولوژی منطقه آسیب جدی وارد کرده و منشا گرد و غبار و ریزگردهای بسیاری شده است.

اخبار مرتبط