اسلامی: فرهنگیان تا سه سال آینده صاحبخانه می‌شوند

تهران - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی بعد از امضای تفاهم‌نامه با وزارت آموزش و پرورش خبر داد که فرهنگیان فاقد مسکن در سراسر کشور تا سه سال آینده صاحبخانه می‌شوند.

«محمد اسلامی» روز شنبه پس از امضای تفاهم نامه همکاری در حوزه مسکن که بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش به امضا رسید، گفت: برای نخستین‌بار است که به صورت انبوه برای حل مساله خانه فرهنگیان اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: از تمام دستگاه‌ها تقاضا داریم که دو وزارتخانه راه و آموزش و پرورش را برای رسیدن به هدف ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی حمایت کنند.

اسلامی با اعلام این خبر که فرهنگیان فاقد خانه تا سه سال آینده صاحب خانه می‌شوند، تصریح کرد: آن دسته از فرهنگیان که در استان‌های مختلف در سامانه اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند، در اولویت قرار دارند.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش دو هفته فرصت دارد تا اسامی دقیق فرهنگیان فاقد مسکن را به وزارت راه اعلام کرده و همچنین اطلاع دهد که در کدام استان‌ها کارکنان آموزش و پرورش بیشتر فاقد مسکن هستند.

وزیر راه همچنین با اعلام اینکه الگوی موفق ساخت شهرک‌های فرهنگیان در نقاط مختلف کشور بر اساس این تفاهم‌نامه تکرار می‌شود، افزود: تعاونی‌های مسکن وزارت آموزش و پرورش که دچار مشکل حقوقی نباشند نیز برای ساخت و احداث مسکن به کار گرفته می‌شوند.

اسلامی اضافه کرد: در این طرح از ظرفیت تعاونی‌های مسکن فرهنگیان که خوشنام بوده و پرونده مشخصی دارند استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم از ما سوال دارند که آیا این ۱۷۰ هزار واحد مسکن فرهنگیان منهای ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن است، گفت: در صورتی که فرهنگیان فاقد مسکن در طرح مسکن ملی ثبت‌نام کرده باشند شناسایی شده و اگر فرهنگیان متقاضی بیشتری وجود داشته باشد به سقف ۴۰۰ هزار واحد مسکونی اضافه می‌شود.

وی خبر داد که اکنون در ۱۰ استان کشور ثبت نام مسکن ملی انجام شده است و گفت: در برخی شهرهای متقاضیان مسکن بیشتر از پیش‌بینی ما بوده است که باید زمین‌های بیشتری آماده شود و در برخی استان‌ها کمتر از پیش‌بینی ما بوده است. براین اساس لازم است در برخی شهرها از پروژه‌ها کم و به برخی شهرهای دیگر اضافه کنیم.

اسلامی خبر داد که شرایط ثبت نام برای مسکن فرهنگیان همان شرایط مسکن ملی است و گفت:هیچ تقاوتی در شرایط ثبت نام مسکن ملی و مسکن کارکنان دولت وجود ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha