سرسرای ورزشی در سرپل‌ذهاب به بهره‌برداری رسید

قصرشیرین- ایرنا- سرسرای ورزشی چند منظوره ۹ دی سرپل‌ذهاب به مناسبت سومین روز از هفته بسیج روز شنبه با حضور جمعی از مسئولان و ورزشکاران‌ این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب در حاشیه بهره برداری از این سرسرای ورزشی با گرامیداشت هفته بسیج گفت: این طرح با زیربنای یک هزار و ۸۰ متر مربع و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار احداث شده است.

سرهنگ پاسدار نوروز اکبری افزود: اعتبارات اجرای این طرح از محل سازمان بسیج مستضعفان و ماده ۱۲ مدیریت بحران استانی (زلزله) تامین شده است.

وی اظهارداشت:بسیج متعلق به هیچ جناح و گروهی نیست و همواره در عرصه های سازندگی و در بحران های مختلف همانند زلزله و سیل کمک زیادی به مردم کرده است.

وی گفت: بسیج در دوران هشت سال دفاع مقدس حضوری مقتدرانه داشته و بدون هیچ چشم داشتی در عرصه دفاع مقدس شهدای زیادی تقدیم انقلاب کرده است.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

مسئولان ارشد استان گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری را تا پایان امسال تکمیل می کنند.