افزایش ۳۰درصدی پرداختی شهرداری‌ها به کتابخانه‌های استان زنجان

زنجان - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: در ۶ ماهه امسال پرداختی‌ها به انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی این استان از محل نیم درصد درآمد شهرداری‌ها نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشت.

امیرعلی نیک بخش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۶ ماهه نخست امسال ۶۲ جلسه انجمن های کتابخانه های عمومی در استان، شهرستان ها و بخش ها تشکیل شده است که این میزان در مقایسه با سال های گذشته، رشد چشمگیری داشته و نشان از توجه مسئولان و مدیران استان به امر کتاب و کتابخوانی دارد. 

وی اظهار داشت: اعتبار دریافتی از محل نیم درصد درآمد شهرداری‌ها با نظارت انجمن ها برای کتابخانه های همان انجمن هزینه می شود. 

نیک بخش گفت: هم اکنون ۲۲ انجمن کتابخانه های عمومی در سطح استان وجود دارد. 

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر مشکل خاصی در اداره کتابخانه های عمومی در سطح استان وجود ندارد.

بر اساس قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور، مصوب مجلس شورای اسلامی در سال ۸۲، شهرداری‌ها مکلف هستند همه ساله حداقل نیم درصد از درآمدهای خود را به منظور اداره امور کتابخانه‌ها در اختیار انجمن‌های عمومی شهر مربوطه قرار دهند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: هم اکنون از ۹۶ باب کتابخانه عمومی فعال در این استان، ۳۵ باب کتابخانه در روستاها واقع است.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۸۵ هزار نفر در این استان معادل ۸.۵ درصد جمعیت در کتابخانه‌های عمومی عضو هستند، گفت: این میزان بیش از ۲ برابر میانگین کشوری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =