مردم شهرهای استان کردستان اغتشاشات را محکوم کردند

سنندج - ایرنا - مردم شهرهای بیجار، کامیاران و قروه در استان کردستان روز شنبه با حضور خودجوش در خیابان‌های این شهرها، اعمال خشونت و سوء استفاده از حق قانونی مردم توسط اغتشاشگران در روزهای اخیر را بشدت محکوم کردند.

راهپیمایی خودجوش مردم شهرستان قروه در اعتراض به اغتشاشات اخیر و تخریب اموال عمومی روز شنبه از مقابل سپاه ناحیه این شهر آغاز و تا میدان اتحاد ادامه داشت، مردم همیشه در صحنه قروه همپای دیگر هموطنان خود بار دیگر نشان دادند صف آنها از اغتشاشگران جداست و حامی و پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی هستند.

امام جمعه شهرستان قروه در جمع راهپیمایان تاکید کرد: مردم مشکل اقتصادی دارند و بی‌شک اعتراض نسبت به شرایط هم یکی از حقوق آنهاست ولی آشوب و تخریب اموال عمومی کار مردم نیست.

حجت‌الاسلام عابدین رستمی اظهار داشت: مردم ما امروز به خیابان‌ها آمدند که اعلام کنند راه آنها از آشوبگران جداست و به هیچ وجه تهدید امنیت ملی کشور را نمی‌پذیرند.

وی با اشاره به اینکه اعتراض‌های اخیر برنامه‌ریزی شده بود، افزود: آشوب‌ها چهار لایه داشت که لایه اول اراذل و اوباش، لایه دوم تخریب کنندگان تجهیزات فنی، لایه سوم زنانی که تهییج مردم را برعهده داشتند و لایه چهارم جوخه‌های ترور تشکیل می‌داد که با سلاح گرم و سرد برای کشتن مردم به خیابان‌ها آمده بودند.

مردم و مسئولین شهرستان بیجار هم روز شنبه در حرکتی خودجوش در راهپیمایی حمایت از تصمیم سران سه قوه در سهمیه بندی بنزین و جدا کردن صف خود از ناامن کنندگان و آشوب‌گران به خیابان آمدند.

امام جمعه بیجار در این راهپیمایی با اشاره به اینکه دشمنان مترصد فرصتی هستند تا اهداف خود را پیش ببرند، گفت: اعتراض ملت به افزایش قیمت بنزین یک مساله داخلی است و به بیگانگان ارتباطی ندارد.

حجت الاسلام علی مرادی تاکید کرد: تصمیم سران سه قوه در خصوص افزایش قیمت بنزین مورد حمایت همه آحاد جامعه است و اعتراضات و نگرانی هایی که در این خصوص وجود دارد، صرفا جهت پیشگیری از افزایش قیمت کالاها و خدمات در کشور است.

وی افزود: دستگاه های نظارتی و مسئولین مربوطه در تلاش هستند که از افزایش قیمت به بهانه نرخ جدید بنزین جلوگیری کنند و در تحقق این امر مهم، نقش مردم در همراهی و همدلی بسیار مهم و ضروری است.

حجت الاسلام مرادی با اشاره به اینکه اعتراض حق مسلم هر جامعه ایی است و این اعتراض با تخریب و ایجاد خسارت به عموم مردم اختلاف بسیاری دارد، گفت: مردم با وجود اینکه به قیمت بنزین گلایه داشتند اما آتش زدن قرآن، مسجد، بانک، پمپ بنزین و اموال عمومی را بر نتابیدند و اغتشاشگران را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشتند.

آحاد مختلف مردم کامیاران نیز در حرکتی خودجوش امروز به خیابان‌ آمدند و با تجمع در میدان امام خمینی (ره) به سمت چهار راه اصلی شهر راهپیمایی کردند،  راهپیمایان در راستای محکومیت اغتشاشگران و توهین‌کنندگان به مقدسات اسلامی شعارهایی همچون مرگ بر اغتشاشگر، مرگ بر فتنه‌گر، ما همه باهم هستیم پشت ولایت هستیم، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر داده و حمایت خود را از انقلاب اسلامی اعلام و با آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب و شهدا تجدید بیعت کردند.

در این راهپیمایی اقشار مختلفی از جمله دانش‌آموزان، دانشجویان و مردم روستایی و برخی دیگر از آحاد جامعه حضور داشتند. راهپیمایی‌کنندگان بندهای بیانیه‌ این راهپیمایی را با سردادن ندای الله‌اکبر تایید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =