باقرزاده: به دنبال کسب سهمیه تیمی در شمشیربازی هستیم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در مسابقات شمشیربازی المپیک توکیو سهمیه تیمی را بدست آوریم.

«فضل الله باقرزاده» روز شنبه در حاشیه برگزاری جام جهانی شمشیربازی در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: امسال ما یکی از بهترین میزبانی‌های مسابقات جام جهانی جوانان کلاس آ را در تهران برعهده گرفتیم. ۱۳ دوره است که این مسابقات را میزبانی می کنیم. همچنین مسابقات جام جهانی شمشیربازی با استقبال خوبی ار طرف تیم های مطرح دنیا روبرو شده است.

وی افزود: سطح مسابقات جام جهانی شمشیربازی بسیار بالا است و قهرمانان جهان در این دوره از مسابقات حضور دارند. ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، رومانی، ترکیه، اوکراین و تونس از کشورهای مطرح حاضر در این مسابقات هستند. در کنار آن عراق، کویت، اردن، ازبکستان و قزاقستان نیز در این مسابقات حضور دارند

باقرزاده دلیل استقبال کشورهای مطرح در شمشیربازی از مسابقات جام جهانی را جایگاه بالای ایران در دنیا دانست و گفت: ما در اسلحه سابر در جایگاه پنجم جهان قرار داریم و می‌توانیم در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مدال کسب کنیم. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های برگزاری مسابقات جام جهانی در ایران این است که نزدیک به ۲۰ شمشیرباز ما با بهترین شمشیربازان دنیا به رقابت می‌پردازند. این رقابت‌ها به صورت رسمی برگزار می‌شود و ناظر جهانی از کوبا در این دوره از مسابقات حضور دارد. همچنین امروز(شنبه) رییس فدراسیون جهانی از ایتالیا وارد ایران خواهد شد.

رییس فدراسیون شمشیربازی درخصوص کسب سهمیه المپیک یادآور شد: حضور عابدینی در رقابت های انفرادی قطعی است و ما به دنبال کسب سهمیه تیمی خواهیم بود.

وی ادامه داد: تاکنون سابریست‌های ما در مسابقات جام جهانی خوب ظاهر شدند. ما در مسابقات جام جهانی مصر توانستیم جایگاه ششم را بدست بیاوریم و چین نیز هفتم شد. باید معجزه‌ای رخ دهد تا چین جای ما را بگیرد. ۴۲ امتیاز با چین فاصله داریم. ایران ۳۰  امتیاز و چین ۲۸ امتیاز در این مسابقات کسب کرد. در رنگینگ جهانی نیز  ایران ۲۵۲امتیاز و چین ۱۸۸ امتیاز دارد و ما ۶۶ امتیاز از چین جلو هستیم. سابریست‌های ما ۳ مسابقات جام جهانی را در پیش رو دارند و به یقین در مسابقات جهانی ورشو سهمیه تیمی را بدست می‌آوریم.

مسابقات جام جهانی شمشیربازی اسلحه سابر در رده سنی جوانان با حضور ۱۲ کشور در سالن شهید کلاهدوز مجموعه ورزشی شهید شیرودی در حال برگزاری است. زنان نیز به عنوان تماشاگر در این مسابقات حضور یافتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha