استاندار: پاکی ایلام از مواد مخدر نباید بهانه‌ای برای عدم اختصاص اعتبار باشد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: استان ایلام یکی از استان‌های پاک کشور در حوزه مواد مخدر است اما این پاک بودن نباید بهانه‌ای برای عدم اختصاص بودجه برای مقابله و پیشگیری با این معضل باشد.

قاسم سلیمانی‌دشتکی روز شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ایلام اظهار داشت: با اختصاص اعتبار مناسب در حوزه مواد مخدر می‌توان در زمینه پیشگیری از گرایش افراد به مواد مخدر با توجه به اینکه این استان در نقطه مرزی قرار دارد و با استان‌های آسیب‌پذیر نیز همسایه است، اقدام‌های اساسی انجام گیرد.

وی بر ضرورت توسعه فرهنگی در استان ایلام تاکید کرد و افزود: تقویت فرهنگ کار و تلاش، مسئولیت‌پذیری و فرهنگ گفت و گو از جمله راه‌های توسعه فرهنگی است.

وی اضافه کرد: می‌توان با وحدت و همدلی و جلوگیری از موازی کاری در زمینه مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر کارنامه موفقی ارائه کرد.

استاندار ایلام گفت: این استان در سه موضوع سیل، اربعین و قضایای سهمیه بندی بنزین موفق عمل کرده است که بسیار ارزشمند است.

سلیمانی‌دشتکی اظهار داشت: با اقدامات پیشگیرانه و برنامه‌ریزی انجام شده توانستیم به نحو شایسته‌ای مشکلات پیش‌رو را مدیریت کنیم.

وی در ادامه به ترویج فرهنگ بسیجی در جامعه اشاره کرد و گفت: بسیج در همه صحنه‌ها جلودار و پیشگام بوده و هفته بسیج فرصتی برای تکریم نقش‌آفرینی‌های بسیج است.

وی افزود: بسیج در همه صحنه‌های مختلف انقلاب نقش بسیار مهمی ایفا کرده است و جایگاه ارزشمندی دارد.

استاندار ایلام با تاکید بر پاسداشت تفکر بسیجی یادآور شد: بسیج یک مجموعه مردمی بسیار مهم است که از نیروهای خوش‌فکر تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: امروز هماهنگی بسیار خوبی بین نیروهای بسیجی و دیگر نهادها در استان وجود دارد که از تعامل و همدلی آنان تقدیر و تشکر می‌شود.

استاندار ایلام گفت: حمایت از بسیج حمایت از مردم است و باید همه دستگاه‌ها ویژه برنامه‌های مناسبی برای گرامی‌داشت هفته بسیج اجرا کنند.

سلیمانی دشتکی بر ضرورت برگزاری مناسب ویژه‌برنامه‌های هفته بسیج به منظور ترویج فرهنگ بسیج در جامعه تاکید کرد.

استان ایلام از نظر اعتیاد در رتبه ۲۶ کشور قرار دارد و نرخ شیوع اعتیاد که در کشور ۵.۷ درصد است در این استان ۱.۶ درصد است.

۳۰ آبان تا ششم آذر به عنوان گرامیداشت هفته بسیج نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =