کالیبراسیون جایگاه‌های سوخت همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- مدیرکل استاندارد همدان با اشاره به اصلاح قیمت بنزین گفت: عملیات کالیبراسیون جایگاه‌ها و نازل‌های سوخت استان آغاز شده تا حقی از مصرف‌کنندگان ضایع نشود.

محمد مددی روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیمی متشکل از بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و کارشناسان استاندارد جایگاه های سوخت استان را آزمایش می‌کنند. 

وی اضافه کرد: پس از آزمون جایگاه های سوخت و نازل ها برچسب استاندارد به روی این دستگاه ها نصب می شود به طوری که قابل مشاهده برای مصرف کنندگان باشد. 

مددی گفت: تاریخ آزمون، انقضا و آرم استاندارد به روی برچسب یاد شده درج می شود و تمامی نازل ها ملزم به داشتن این برچسب هستند. 

مدیرکل استاندارد همدان یادآوری کرد: آزمون جایگاه های سوخت هر سه ماه یکبار انجام می شود و به طور میانگین ۷۰۰ تا ۷۷۰ نازل سوختگیری آزمایش و کنترل می شوند. 

وی با بیان اینکه ایمنی جایگاه های سوخت و داشتن تاییدیه استاندارد ضروری است افزود: جایگاه ها و نازل های دارای نقص از چرخه خدمات رسانی خارج می شوند.

یکصد جایگاه سوخت گیری در همدان فعال است. 

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد.

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود. همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودروهای شخصی از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است.

این اطلاعیه افزوده است: استفاده از سهمیه سوخت فقط با استفاده از کارت سوخت هوشمند شخصی میسر است.

در استاندارد ملی ایران کالیبراسیون یعنی مقایسه یک دستگاه اندازه گیری با یک استاندارد و تعیین میزان خطای این وسیله نسبت به آن و در صورت لزوم تنظیم دستگاه در مقایسه با استانداردهای مربوطه؛ به زبان ساده کالیبراسیون اندازه گیری و صحت وسیله اندازه گیری در مطابقت با مرجع تایید شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =