معاون استاندار خراسان شمالی: باید از ظرفیت نمایشگاه بجنورد استفاده بهینه کرد

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خراسان شمالی گفت: نمایشگاه‌های بین‌المللی بجنورد که در راستای حمایت از بخش خصوصی و استفاده از مکان استاندارد نمایشگاهی ساخته شده است هم‌اکنون با بی‌مهری بخش خصوصی و دولتی برای استفاده بهینه از ظرفیت آن مواجه است.

علی بیگ‌زاده روز شنبه در نشست شورای سیاست‌گزاری ستاد هفته پژوهش و فناوری استان با بیان اینکه دستگاه ها برای جا به جایی علاقه مندان حضور در نمایشگاه ها تمهیداتی بیاندیشند، گفت: نباید بعد مسافت باعث خالی ماندن این ظرفیت شود.

محل دائمی نمایشگاه های بین المللی بجنورد در سه کیلومتری بجنورد در تخته ارکان سایت اداری واقع است که بعضا به علت دوری راه دستگاه های اجرایی استان  از آن استقبال نمی کنند و نمایشگاه ها در سالن های ورزشی که از استاندارد لازم برخوردار نیستند برگزار می شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خراسان شمالی بر ساماندهی این امر تاکید کرد و افزود: همچنین بعد مسافت نباید مانع حضور کم رنگ مخاطبان شود، دستگاه ها برای رفت و آمد برنامه ریزی داشته باشند.

بیگ زاده در بخش دیگری از سخنانش بر ارتباط هرچه بیشتر صنعت با دانشگاه ها تاکید کرد و افزود: هفته پژوهش بهترین فرصت برای این امر است.

وی از حوزه صنعت و صنایع کوچک و بزرگ استان خواست تا نیازهای واقعی خود را احصا کنند و گفت: نیازها باید از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت  مطرح شود و در اختیار محققان و پژوهشگران دانشگاهی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: ارتباط بیشتر این دو حوزه می تواند در رفع مشکلات و چالش های بسیار کمک کننده باشد، طرح ها و پژوهش ها نیز باید در راستای گره گشایی مشکلات حوزه های مختلف به خصوص صنایع باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع اغتشاشات پیش آمده در کشور اشاره ای کرد و گفت: سه برابر بودجه کل کشور برای یارانه انرژی صرف می شد که در راستای عدالت اجتماعی و کمک به دهک های پایین جامعه قیمت بنزین افزایش یافت.

وی آرامی استان را بصیرت و منش شهروندان دانست و افزود: ناآرامی های اخیر مشکلاتی در سطح جامعه ایجاد کرد که خوشبختانه به سرعت سامان داده شد.

رییس دانشگاه بجنورد نیز در این جلسه بر ارتباط هرچه بیشتر مراکز آموزشی، اساتید و محققان با صنایع و جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه دانشگاه وجود دارد که در گذشته متولیان امر تولید از آن غافل بوده اند اما هم اکنون شرایط تغییر یافته است.

دکتر احمد محقر افزود: دانشگاه ها تاکنون درون نگر بوده اند، تحصیلات و تحقیقات برای خود داشته اند و کاربرد چندانی در بخش صنعت، تولید و بخش های اجتماعی نداشتند.

وی بر استفاده از پژوهش ها و تحقیقات دانشگاه ها در صنعت و جامعه تاکید کرد و افزود: باید به منظور بالا بردن کیفیت در امور از صاحب نظران استفاده کرد و این تعامل باید وجود داشته باشد.

رئیس دانشگاه بجنورد اظهار داشت: باید دانشگاه قطعه ای از قطعات پازل جامعه باشد و مشکلات و آسیب ها را احصا و به دنبال  راه کار برای رفع آن باشد.

این جلسه با حضور روسای دانشگاه های استان، مسوولان و کارشناسان دستگاه ها، صنایع در دانشگاه بجنورد برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =