هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای کنونی پایتخت با قرار گرفتن بر روی شاخص لحظه‌ای ۱۱۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی، سالمندان، کودکان و زنان باردار) است.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

به گزارش روز شنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۹۵ به ۱۱۳ افزایش یافت و برای گروه های حساس ناسالم است.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون و منواکسید کربن به ترتیب ۵۴ و ۲۱ بود.

ایستگاه‌های پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، ‌ دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴)  با شاخص های ۱۴۸، ‌۱۴۳ و ایستگاه‌ های پاسداران (منطقه ۳) و پیروزی (منطقه ۱۳) هر دو با شاخص ۱۳۷ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بیشترین میزان آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه های مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۵۸،  دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با شاخص ۶۶ و اقدسیه(منطقه ۱) با شاخص ۶۸ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =