تورآسیایی پاپ با پیام خلع سلاح هسته ای

تهران- ایرنا- پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان امروز (شنبه) در یک تور آسیایی پس از سفری چند روزه به تایلند با پیام «خلع سلاح هسته ای» راهی ژاپن ، تنها کشوری که از حملات بمب اتمی توسط آمریکا به شدت آسیب دیده ، می شود.

رهبر ۸۲ ساله کاتولیک های جهان قرار است در سفر خود به ژاپن با رهبران این کشور و همچنین جامعه کاتولیک های این کشور دیدار و گفت وگو داشته باشد.

براساس گزارش های رسانه ای دیدار از هیروشیما و ناکازاکی که در جنگ جهانی دوم هدف حملات هسته ای آمریکا قرار گرفت، نیز در برنامه سفر ۴ روزه رهبر کاتولیک های جهان قرار دارد.

حملات هسته ای آمریکا به دو شهر ناکازاکی و هیروشیما در پایان جنگ جهانی دوم حداقل ۷۴ هزار قربانی در دم و ۱۴۰ هزار قربانی بعدی نیز که به پیامدهای شیمیایی این بمباران گرفتار شده بودند، برجای گذاشت.

پاپ فرانسیس پیش از ترک واتیکان و آغاز سفر آسیایی خود در ویدئو فیلمی استفاده از بمب اتمی را نکوهش کرد و آن را اقدامی غیراخلاقی دانست.

وی در این ویدئو فیلم گفت: دعا می کنم که قدرت مخرب سلاح هسته ای دیگر هرگز درتاریخ بشریت رها نشود.

وی در سفر خود به تایلند کشوری با اکثریت بودایی خواستار افزایش تحمل مذهبی و صلح و آرامش در میان ملل جهان شد.

 مسیحیان کاتولیک ۴۴۰ هزار نفر ازجمعیت ۱۲۰ میلیون نفری ژاپن را تشکیل می دهند.شینتو و بودائیسم مذهب اکثریت مردم ژاپن را تشکیل می دهد.

پاپ فرانسین همچنین قرار است روز دوشنبه با بازماندگان قربانیان نشست هسته ای، سونامی و زمین لرزه سال ۲۰۱۱ نیز دیدار داشته باشد.

رهبر کاتولیک های جهان در سفر سه روزه خود به تایلند نیز با رهبران سیاسی و مذهبی و همچنین جامعه مسیحیان این کشور دیدارو گفت وگو کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =