۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۴
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83565081
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز به‌کار مرکز تحقیقات سالمندی اردکان در آینده‌ای نزدیک

یزد - ایرنا - عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: مرکز تحقیقات و سلامت سالمندی اردکان با مشارکت اداره بهزیستی شهرستان و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در راستای اجرای طرح پژوهشی بیست ساله کوهورت سالمندی، در شهر اردکان دایر گردیده و به زودی افتتاح خواهد شد.

احمد دلبری روز شنبه در بازدید از این مرکز در اردکان افزود: این مرکز شامل بخش‌های بانک سلولی، آزمایشگاه‌ها و بخش‌های سنجش و پایش سالمندان است که اطلاعات بدست آمده در جهت شناسایی مشکلات جسمی، روانی و اجتماعی دوران سالمندی، مورد توجه پژوهشگران و سیاستگذاران این حوزه خواهد بود.

وی در ادامه این مرکز را از بهترین مراکز کشور برشمرد و اضافه کرد: تا کنون در هیچ کجای ایران، در چنین وسعت و امکاناتی، طرح کوهورت سالمندی اجرا نشده است.

این مسئول اظهار امیدواری کرد که این مرکز بتواند در آینده، مرجع علمی و درمانی در این منطقه باشد و درآمد زایی و اشتغال زایی پایداری در این حوزه ایجاد کند.

علی محمد عطابخش مدیر کل بهزیستی استان یزد نیزدر این بازدید اظهار کرد: مواردی که از سال‌های قبل به این مرکز اختصاص داشته و تاکنون در اختیار مدیر این مجموعه قرار نگرفته، طی سال‌های آینده به درآمدهای این مرکز داده خواهد شد.
 
  بهروز شهابی زاد، فرماندار اردکان، با بیان اهمیّت تحقیق و پژوهش و اثر کار کارشناسی شده در پروژه‌های اجرایی، تاکید ویژه کرد که مرکز به زودی راه اندازی گردد تا با حضور سالمندان و آغاز روند طرح، مشکلات و تغییرات لازم در ادامه کار انجام گردد.

وی، فرمانداری را متعهد به کمک‌های لازم در اطلاع رسانی در سطح شهرستان و ادارات نموده و پیگیری‌های بودجه شهرستان در این راستا را بر عهده گرفتند.
حمیدرضا پایدارفر، مدیر اداره بهزیستی شهرستان اردکان، تلاش‌های انجام گرفته را توسط تمام اعضای مرکز را حرکتی خداپسندانه و باقیات الصالحات برشمرد و تاکید کرد که ایجاد مرکزی با این وسعت و امکانات، با کمترین درآمد مالی و برای اولین بار در استان، خود نشان دهنده اهمیت این مرکز می‌باشد.  
     در انتهای این دیدار، هفته اول آذر ماه سال ۱۳۹۸، به عنوان آغاز آزمایشی طرح انتخاب شد و قرار است اطلاع رسانی‌های این طرح، در سطح شهرستان و در اختیار گروه‌های هدف قرار گیرد.

     در طی بازدید مدیر کل بهزیستی استان یزد،  ضمن تقدیر و تشکر از همکاری‌ها و اقدامات انجام گرفته، تاکید کرد که باید این مرکز به زودی بهره برداری گردد و این سازمان نهایت همکاری خود را در راستای تأمین هزینه‌های جاری و معوقه به این مرکز خواهد نمود.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =