تردد در جاده‌های برف‌گیر گلستان برقرار است

گرگان - ایرنا - معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت که با وجود تداوم بارش برف در جاده‌های برف گیر، تردد در همه محورهای استان بدون مشکل برقرار است اما رانندگان هنگام عبور از این جاده ها، نکات ایمنی را بیشتر رعایت کنند.

غلامرضا بیکی امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخی مسیرهای مناطق کوهستانی استان مانند جاده خوش ییلاق نیز مه گرفته است که رانندگان هنگام گذر از این مسیر به توصیه های پلیس توجه و عمل کنند.

وی بیان کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی، بارش برف در مراوه تپه و همچنین جنگل گلستان که از بامداد امروز آغاز شده همچنان ادامه دارد.

بیکی از رانندگان خواست هنگام سفر در محورهای کوهستانی حتما زنجیرچرخ و سایر تجهیزات زمستانی را همراه داشته باشند.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان به آمادگی و استقرار گروه های راهداری در جاده های استان اشاره کرد و گفت: این اداره کل برای تسهیل در آمد و شد خودروها در ۵۵ گردنه برفگیر استان به طول ۶۹۶ کیلومتر اقدام به تامین شن و نمک موردنیاز و انباشت آن در راهدارخانه‌ها کرده است.

وی اضافه کرد: تلفن گویای ۱۴۱ مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان برای پاسخگویی در خصوص آخرین وضعیت راه ها به صورت شبانه روزی فعال است.

استان مرزی گلستان افزون بر پنج هزار کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و فرعی درجه یک، دو و سه دارد که حدود یک هزار و ۵۲۱ کیلومتر آن کوهستانی و یا سخت گذر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =