تصویب ایجاد چهار منطقه ویژه اقتصادی در استان یزد

یزد- ایرنا- نماینده‌ حوزه انتخابیه مهریز یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: چهار منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان‌های میبد، مهریز، بافق و ابرکوه در خانه ملت تصویب شد.

محمد رضا صباغیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تصمیم با توجه به ظرفیت‌های موجود از جمله تقاطع ریلی و خطوط جاده‌ای مهم در این مناطق توسط مجلس شورای اسلامی اتخاذ شد.

وی ،فراهم کردن زمینه راهبردی نوین برای توسعه و گسترش منطقه به منظور افزایش تولید و صادرات،ارتقا سطح تکنولوژی و بهره گیری از فناوری‌های برتر اقتصادی،جذب سرمایه‌های خارجی ، به وجود آوردن عرصه فعالیت‌های تولیدی و تجاری برای افزایش صادرات کالا و ارائه بهینه خدمات برای حضور فعال در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی و داخلی،ایجاد فرصت‌های شغلی تازه و ارتقای سطح اشتغال دراستان،پردازش کالا یا به وجود آمدن تغییرات در آن برای تحصیل ارزش افزوده با استفاده از امکانات بالقوه، کم کردن هزینه های تولید به هدف ورود به بازارهای رقابتی جهان و ... را از اهداف و مزایای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی برشمرد.

نماینده ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: معافیت گمرکی تا سقف ارزش افزوده و پرداخت عوارض گمرکی مازاد بر ارزش افزوده قطعات خارجی در تولیدات، ورود ماشین‌آلات خط تولید و ابزار و اثاثیه اداری بدون عوارض گمرکی،تبعیت از قانون کار مناطق آزاد تجاری و صنعتی در مناطق ویژه ،صدور مجوز ساخت و پایان کار به‌صورت رایگان،عدم محدودیت زمانی متروکه شدن کالا در منطقه ویژه، از دیگر مزیت مناطق ویژه اقتصادی است.

صباغیان با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی ظرفیت و فرصت‌ها را برای سرمایه گذاران فراهم می کند گفت:معافیت در بحث مالیات و عوارض،ارائه تسهیلات و زیر ساخت‌ها از جمله موارد است که باعث توسعه و رونق عمرانی در این شهرستان‌های استان یزد می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =