۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۹
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83564809
۱ نفر

برچسب‌ها

جشنواره پاییز هزار رنگ در گرگان آغاز به کار کرد

گرگان - ایرنا - جشنواره دو روزه پاییز هزار رنگ گرگان امروز جمعه با حضور استاندار گلستان و شماری از مدیران محلی در مجموعه پارک جنگلی الگندره گرگان آغاز به‌ کار کرد.

این جشنواره با برنامه‌هایی چون برگزاری مسابقات عکس و فیلم کوتاه، دوچرخه‌سواری و رالی خانوادگی، تور گرگان گردی و تور بافت قدیم شهر، بازی‌های بومی و محلی و ورزش باستانی، جشنواره رب کندوس(ازگیل وحشی) و جشنواره غذا تا فردا شنبه ادامه دارد.

برپایی غرفه‌های جانبی و ارایه غذاهای محلی از  جمله برنامه‌های جنبی این جشنواره است.

رییس شورای شهر گرگان با اشاره به جاذبه‌های متعدد تاریخی و طبیعی این شهر گفت: گرگان برای رسیدن به جایگاه واقعی خود به خصوص در زمینه جذب گردشگر، به فعالیت های متعدد مبتنی بر معرفی جاذبه ها و ظرفیت های شهر احتیاج ویژه دارد که اجرای جشنواره پاییز هرار رنگ گامی در راستای رسیدن به این هدف است.

حمیدرضا آقاملایی با بیان اینکه علیرغم کاستی های موجود، اقدامات مطلوبی در حوزه گردشگری شهرستان صورت گرفته، اظهار داشت: استفاده از جاذبه‌های گردشگری گرگان باید با توجه به دو اصل عدم آسیب به طبیعت و بهره مندی اقتصادی جوامع محلی انجام شود.

وی گفت: تلاش می‌کنیم با برگزاری این جشنواره تصویر شهر گرگان را نزد گردشگران داخلی و بین المللی و علاقه مندان به سرمایه گذاری بهبود بخشیم.

جنگل النگدره به عنوان پارک جنگلی شاخص شمال کشور به گستره ۱۸۵ هکتار در پنج کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهار خوران قرار دارد و در روزهای تعطیل و به ویژه فصل تابستان پذیرای گردشگران و شهروندان است.

گزارش تصویری این خبر در ستون عکس ایرنا قابل دیدن است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =