آمادگی راهداران آستارا در گردنه حیران

آستارا - ایرنا - رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا گفت: راهدارخانه بهارستان این شهرستان با تیم مجهز به ماشین‌آلات سبک و سنگین برای خدمت‌رسانی به رانندگان در گردنه‌ حیران آماده‌است.

رمضان دانش شامگاه جمعه طی گزارش تلفنی از وضعیت جوی و تردد خودروها از محور آستارا به اردبیل اظهار کرد: ارتفاعات کوهستان حیران از محدوده تونل تا روستای حیران سفید پوش شده است و با توجه به برودت هوا و ادامه بارندگی، سفید پوش شدن روستاهای پایین دست و سطح هایی از گردنه حیران تا صبح فردا دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: راهداران برای نمک پاشی و برف روبی مسیر آماده هستند و مشکلی در تردد خودروها وجود ندارد اما رانندگان با توجه به بارندگی و لغزندگی جاده، با احتیاط و آرامش تردد کنند.

وی افزود: به صورت مستمر از وضعیت محور آستارا به اردبیل و بخصوص از گردنه برف گیر حیران بازدید می کنیم و طرح امنیت جاده ای راهدارخانه بهارستان آستارا به زودی آغاز خواهد شد.

ایستگاه هواشناسی آستارا میزان بارندگی در شبانه روز گذشته را ۴۳ میلیمتر، دمای فعلی هوا را ۶ درجه سانتیگراد و رطوبت آن را ۸۷ درصد اعلام و برای سه روز آینده آسمانی ابری همراه با بارندگی و وزش شدید باد پیش بینی کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و محور و گردنه حیران، از مسیرهای ارتباطی و حادثه خیز بین استان های گیلان و اردبیل است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =