آلمان با مرکل ۱۴ سال غرورآفرین داشت

تهران- ایرنا- رییس حزب دموکرات مسیحی آلمان در چهاردهمین سالروز انتخاب «آنگلا مرکل» به صدراعظمی این کشور، این سال ها را برای آلمان خوب و غرور آفرین خواند.

به گزارش خبرگزاری د. پ. آ. آلمان، کنگره حزب دموکرات مسیحی آلمان امروز (جمعه) با حضور حدود یک هزار هیئت نمایندگی این حزب از سراسر آلمان در لایپزیگ آغاز به کار کرد.
در آغاز این کنگره دو روزه «آنه گرت کارن باوئر» رییس و شماری از مقامات ارشد این حزب سخنرانی کردند.

رئیس حزب دموکرات مسیحی طی سخنانی و در پاسخ به انتقادهایی که پس از شکست های این حزب در انتخابات متوجه وی شده است، گفت: اگر به راهی که می رویم اعتقاد ندارید، بگذارید همینجا به کارمان پایان دهیم، اما اگر به آنچه که برای آلمان انجام می دهیم، اعتقاد دارید، از همین امروز آستین ها را برای همکاری بالا بزنید.
کارن باوئر که همزمان با ریاست حزب، وزیر دفاع آلمان نیز هست در بخشی دیگری از سخنان خود به مناسبت چهاردهمین سالروز انتخاب «آنگلا مرکل» به صدراعظم آلمان، این دوره را برای آلمانی ها بسیار مثبت و غرور آفرین نامید.
۱۴ سال پیش در چنین روزی مرکل برای نخستین بار به عنوان یک زن به ریاست دولت آلمان انتخاب شد.

صدراعظم آلمان سال گذشته، پس از ۱۸ سال و به دلیل نتایج ضعیف در انتخابات سراسری آلمان، از ریاست حزب دموکرات مسیحی کناره گیری کرد و به دنبال آن در دسامبر ۲۰۱۸، «آنه گرت کارن باوئر» به عنوان جانشین وی انتخاب شد.

طبق قانون، دوران صدراعظمی مرکل در سال ۲۰۲۱ پایان می‌ یابد، با این حال گمانه زنی ها حاکی است وی به دلیل ضعف جسمانی زودتر از موعد از این سمت کناره گیری خواهد کرد.

وی پیشتر اعلام کرده است که قصد دارد پس از این تاریخ از دنیای سیاست خداحافظی کرده و در دانشگاه مشغول به فعالیت شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha