یک شهروند ایرلندی در ارتباط با اجساد کشف شده در انگلیس دستگیر شد

لندن – ایرنا – پلیس انگلیس روز جمعه اعلام کرد فردی ۲۳ ساله‌ اهل ایرلند شمالی را در ارتباط با ماجرای ۳۹ جسد کشف شده در کامیونی در این کشور دستگیر کرده است.

بر اساس اعلام پلیس منطقه اسکس، متهم در ساعات اولیه امروز (جمعه) در اتوبان ام۴۰ (M40) در منطقه «باکنیگهام‌ شایر» واقع در جنوب شرق انگلیس دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شده تا به ظن قاچاق انسان و کمک به مهاجرت غیرقانونی مورد بازجویی قرار گیرد.

پیش از این پلیس ۴ نفر را به ظن قاچاق و قتل قربانیان این حادثه هولناک دستگیر کرد که از این تعداد ۳ نفر به قید وثیقه آزاد شدند، اما موریس رابینسون راننده کامیون همچنان در بازداشتگاه بسر می برد.

پلیس همچنین به دنبال استرداد فردی به نام ایمون هریسون از دوبلین است که به دلیل دست داشتن در این پرونده در زندان ایرلند بسر می برد. او دیروز (پنجشنبه) در دادگاه ایرلند حاضر شد تا به سووالات مراجع قضایی درباره نحوه همکاری او در این ماجرا پاسخ دهد.

مقامات انگلیس معتقدند «هریسون» کامیون را تا بندر زیبروژ در بلژیک هدایت کرد تا برای ورود به انگلیس به رابینسون تحویل دهد. رابیسنون ۶ آبان گذشته در دادگاه بدوی انگلیس حاضر و تفهیم اتهام شد. دادگاه بعدی او دوشنبه آینده در لندن برگزار می شود.

یکم آبان گذشته پلیس منطقه اسکس از کشف اجساد ۳۹ نفر در داخل یک کامیون یخچال دار خبر داد که بعدتر مشخص شد این اجساد متعلق به مهاجران غیرقانونی است.

ابتدا گمان می‌رفت اجساد کشف شده متعلق به مهاجران غیرقانونی چینی باشند اما با ورود مقامات سفارت چین در لندن به تحقیقات این پرونده و ابراز نگرانی شماری از شهروندان ویتنامی از گم شدن بستگانشان، مشخص شد تمامی آن‌ها ملیت ویتنامی داشته‌اند.

پلیس ویتنام نیز تاکنون ۱۱ نفر را در ارتباط با این پرونده دستگیر کرده است.

رئیس پلیس یکی از استان‌های ویتنام در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی این کشور اعلام کرد: «براساس اطلاعاتی که از متهمان گرفتیم، تحقیقاتی را به‌ طور جدی در خصوص مبارزه و ریشه‌کن کردن این حلقه‌ها که مردم را به‌ صورت غیرقانونی به بریتانیا منتقل می‌کنند، آغاز می‌کنیم».

وی توضیح داد: «بهترین کار، مواجهه با عواقب این حادثه و کمک به خانواده‌های آن‌ها جهت تحویل گرفتن اجساد است» و پلیس با این حادثه همانند یک پرونده قاچاق برخورد خواهد کرد تا انتقال غیرقانونی افراد به کشورهای دیگر.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =