شیراز رتبه اول مقابله با ناآرامی‌های کشور 

شیراز-ایرنا- یک کارشناس خبره امنیتی با اشاره به مطالعات و بررسی های خود گفت: طبق رصدهای انجام شده، شیراز رتبه اول سرعت عمل در جمع آوری اشرار در اعتراضات اخیر، با وجود گستردگی و حجم سنگین حضور اراذل در نقاط درگیری را کسب کرده است.

این صاحب نظر حوزه مطالعات جنگهای شهری که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود معتقد است: شهر شیراز در کنار تهران، اصفهان، تبریز و اهواز دارای بیشترین سطح تحرکات گسترده اشرار و مرتبطان منافقین بوده و با تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی این شهر  ظرف ۴۸ساعت توانست آرامش  خودرا بازیابد.

وی در ارزیابی خود گفت : تهران ،تبریز، اصفهان در مقایسه با آمارهای موجود در رتبه دوم از نظر میزان گسترش اغتشاش و مدت زمان جمع آوری و آرامسازی قرار گرفته است .

این کارشناس حوزه امنیت گفت: حجم سنگین خسارات وارده به بانکها ،پمپ بنزینها و تاسیسات شهری ،تعداد نقاط درگیری و طراحی برای فلج کردن شهر شیراز از طریق بستن شاهراههای حیاتی دسترسی شیراز به خارج شهر بسیار خطرناک و گسترده تر از سایر شهرهای کشور بوده است و ازاین لحاظ مدت ۴۸ ساعت زمان برای جمع آوری اغتشاشات و عملیات آرامسازی یک رکورد بی نظیر برای جامعه امنیتی ، انتظامی  و نیروهای مسلح در شیراز  است  .

وی ادامه داد: در سایر شهرها متاسفانه تعدادی از نیروها در عملیات آرامسازی به شهادت رسیدند در حالی که در شیراز به رغم دستگیری اشرار مسلح به سلاح سرد و گرم و تلاش برای تسخیر اماکن نظامی و انتظامی خوشبختانه بدون تلفات جانی و مقتدرانه با اشرار برخورد و دستگیر شدند .

وی افزود: اقتدار نیروهای انتظامی ، سپاه و بسیج و همکاری با مجموعه اداره کل اطلاعات در مجموع باعث شد شهر شیراز از یک خطر بسیار جدی مصونیت پیدا کند و به لطف خدا و تلاشهای فرزندان مردم همچنین هدایت شبانه روزی شورای تامین دراستان با دستگیری لیدرهای اصلی جریان مرتبط با منافقین و دستگاههای امنیتی غربی و سعودی، آرامش و امنیت بطور کامل دراستان فارس و شهرشیراز محقق شود.

اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.
در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. این موضوع در شیراز سبب شد که برخی اغتشاشگران از این اعتراضات سوء استفاده کرده و اقدام به تخریب تاسیسات شهری کنند.
علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تاکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.
همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید در قالب یارانه ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت ، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.
دولت تاکید کرده است که ۶۰ میلیون ایرانی طبق جدول زمان بندی از  یارانه اصلاح قیمت بنزین بهره‌مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha