پوتین از بازماندگان دانشمندان کشته شده در حادثه اتمی شمال روسیه تقدیر کرد

مسکو – ایرنا – رئیس جمهوری روسیه با دعوت از خانواده‌های دانشمندان کشته شده در حادثه هسته‌ای در شمال روسیه در جریان آزمایش موتور موشک جدید سری این کشور، ضمن تجلیل از آنان، به بازماندگان آنان مدال شجاعت داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، «ولادیمیر پوتین» در مراسمی در کاخ کرملین که خانواده‌های کارشناسان هسته‌ای کشته شده در جریان آزمایش سلاح جدید شرکت داشتند، گفت: از دست دادن نزدیک ترین افراد همواره دردناک و سخت است.
رئیس جمهوری روسیه گفت که کارکنان کشته شده ماموریت ویژه‌ای داشتند و تا آخر از روسیه دفاع کرده و با شایستگی دین خود را به کشورشان ادا کردند.
۱۷ مرداد ماه امسال در هنگام آزمایش موتور موشک در میدان نظامی نیروی دریایی روسیه در نونوکسا انفجاری رخ داد که طی آن پنج تن از کارکنان شرکت روس اتم کشته و سه نفر دیگر مجروح شدند.
بسیاری از رسانه‌ها در غرب با پوشش گسترده این حادثه، خبر از فاجعه اتمی دیگری همچون چرنوبیل در روسیه دادند چرا که گزارش شده بود برای لحظاتی ابرهای رادیواکتیویته در محل بوجود آمده است.
رئیس جمهوری روسیه در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد که افراد کشته شده کار بسیار حساس و با مسئولیت و مهمی را انجام می‌دادند و موضوع آزمایش پیشرفته‌ترین سلاح و فناوری‌ها مطرح است که در جهان نمونه مشابه ندارد.
وی افزود: این سلاح می‌تواند حق حاکمیت و امنیت روسیه را برای دهها سال آینده و صلح و آرامش برای کودکان ما تهیه کند و آنها به حق می‌توانند به پدران خود افتخار کنند.
برخی رسانه‌های غربی از جمله روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با استناد به اطلاعات تجسسی نوشتند که به احتمال زیاد در حومه شهر سورودوینسک روسیه موشک با موتور هسته‌ای بوروستنیک آزمایش شد که پوتین در ماه مارس گذشته از وجود این سلاح در روسیه خبر داده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =