ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور از اواسط هفته

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: طبق پیش‌بینی‌ها سامانه بارشی از بعدازظهر سه‌شنبه پیش‌رو (۵ آذر) از غرب و شمال غرب وارد کشور خواهد شد و به‌تدریج بارش در این مناطق آغاز می‌شود.

براساس گزارش سازمان هواشناسی کشور، در استان های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی، شمال سمنان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش برف و باران و در جنوب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد را داریم. وضعیت هوا برای روز شنبه در سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش برف و باران پیش بینی شده و در ارتفاعات البرز مرکزی و شرق بارش پراکنده ادامه می یابد.

در روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه (سوم تا پنجم آذر) بارندگی  خاصی در سطح کشور پیش بینی نمی‌شود. با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا انتظار می رود از اوایل هفته آینده به تدریج بر غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور افزوده شود. همچنین امروز دریای خزر مواج بود. هوای تهران امروز جمعه نیمه‌ابری همراه با مه رقیق در بعضی ساعات با افزایش ابر همراه است.

برای روز شنبه تا سه‌شنبه هوای تهران نیمه ابری همراه با مه رقیق و غبار صبحگاهی در بعضی ساعات افزایش ابر پیش بینی شده است. وضعیت هوای سواحل دریای خزر از شنبه  ابری ، مه آلود ،  بارش باران و وزش باد پیش بینی شده و برای روزهای آتی کمی ابری تا نیمه ابری گاهی افزایش ابر و  وزش باد پیش بینی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =