۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۵
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 83564714
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوا در استان اصفهان تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد

اصفهان- ایرنا- کارشناس پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی اصفهان گفت: دمای هوا در نقاط مختلف این استان کاهش یافته و پیش‌بینی می‌شود تا صبح شنبه در سردترین نقطه، یعنی بویین و میاندشت به منفی ۱۲ درجه سانتی‌گراد برسد.

ابراهیم هنرمند عصر جمعه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: استان در ۲ روز گذشته با افت محسوس دما روبه‌رو بود و دمای هوای کلانشهر اصفهان نیز امروز به ۲ درجه زیر صفر رسید.

وی با بیان اینکه دمای هوای اصفهان فردا صبح به نزدیک صفر درجه سانتی‌گراد می‌رسد، اظهار داشت: امروز گرم‌ترین نقطه استان اصفهان خور و بیابانک با ۱۷ درجه بود و دمای اصفهان نیز در گرمترین ساعت به ۱۱ درجه رسید.

کارشناس پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی اصفهان با اشاره به اینکه دما در ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان بین ۲ تا ۳ درجه افزایش خواهد داشت، اضافه کرد: دمای هوا از دوشنبه هفته آینده دوباره کاهش می‌یابد.

وی تشریح کرد: روز شنبه و یکشنبه آینده به دلیل عبور موجی ضعیف، افزایش ابر در بیشتر مناطق استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

هنرمند همچنین با پیش‌بینی غبار محلی برای کلانشهر اصفهان و ناحیه‌های صنعتی این استان در صبح فردا شنبه، اضافه کرد: ۲ روز آینده بارش‌های پراکنده در اردستان، نطنز و کاشان خواهیم داشت.

وی، بیشترین میزان بارندگی از ابتدای مهرماه تا کنون را مربوط به فریدون‌شهر با حدود ۸۰ میلی‌متر اعلام و تصریح کرد: میزان بارندگی این شهر در مدت مشابه سال گذشته ۹۸ میلی‌متر بود.

کارشناس پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی اصفهان ادامه داد: سایر نقاط پربارش امسال در استان خوانسار با ۶۲.۲ میلی‌متر و اردستان با ۵۴.۶ میلی‌متر است.

هوای اصفهان برای روز شنبه و یکشنبه کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی، گاهی افزایش ابر و وزش باد خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =