شهادت نهمین عضو خانواده فلسطینی بر اثر حمله رژیم صهیونیستی

تهران - ایرنا - آمار شهدای حمله اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه که منجر به کشته شدن ۸ نفر از اعضای یک خانواده شده بود، امروز (جمعه) با شهادت عضو دیگر این خانواده در بیمارستان به ۹ نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه با صدور اطلاعیه اعلام کرد که "محمد سالم السوارکه" که در ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) در پی حمله رژیم صهیونیستی به غزه مجروح شده بود، امروز (جمعه) در بیمارستان به شهادت رسید.

پیشتر ۸ عضو این خانواده از جمله ۵ کودک و دو زن در حمله هوایی اسرائیل به شهادت رسیده بودند.

بدین ترتیب آمار نهایی شهدای حملات اخیر علیه نوار غره به ۳۵ تن رسید که در میان آنان ۸ کودک و ۳ زن دیده می شوند؛ ۱۱۱ تن دیگر هم در این دور از حملات ارتش رژیم صهیونیستی مجروح شدند.

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد نیز هفته گذشته از رژیم صهیونیستی خواسته بود تا در خصوص پرونده قتل اعضای این خانواده فلسطینی در اقدامی فوری تحقیقات خود را آغاز کند.

حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه از بامداد روز سه شنبه (۲۱ آبان) آغاز شد. در پی حمله جنگنده های این رژیم به ساختمانی در شرق غزه، "بهاء ابوالعطا" از فرماندهان جهاد اسلامی و همسرش به همراه شماری از فلسطینیان به شهادت رسیدند.

در مقابل، رسانه‌های منطقه ای و اسرائیلی هم روز چهارشنبه (۲۲ آبان) گزارش دادند که جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پی این حملات بیش از ۳۴۰ موشک از غزه به سوی شهرک‌های صهیونیستی شلیک کرد.

سرانجام بامداد روز پنجشنبه (۲۳ آبان) اعلام شد که جنبش جهاد اسلامی فلسطین و رژیم صهیونیستی با درخواست مصر برای آتش بس موافقت کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =