تهدید آمریکا علیه لبنان، تسلیم یا هرج و مرج

بیروت - ایرنا- معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با اشاره به اظهارات مداخله جویانه اخیر سفیر سابق آمریکا در لبنان گفت: واشنگتن به دنبال محاصره مقاومت و مانع تراشی در مسیر احیای اقتصادی در لبنان است.

شیخ علی دعموش امروز در خطبه های نماز جمعه در بیروت پایتخت لبنان با اعلام این مطلب افزود : سخنان اخیر "جفری فلتمن" سفیر سابق آمریکا در لبنان علیه حزب الله و در خصوص تحولات اخیر این کشور بعد از اظهارات اخیر "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا بیانگر میزان دخالت آشکار آن در مسائل لبنان است.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با اشاره به این که آمریکا لبنانی ها را تهدید کرده است که یا باید تسلیم خواست و اراده آن شوند و یا شاهد هرج و مرج و فروپاشی باشند، ادامه داد: اکنون تمام تلاش های قبلی آمریکا برای سوق دادن لبنانی ها به سمت فتنه به برکت آگاهی و هوشیاری مردم لبنان و پایبندی به وحدت ملی و مخالفت با دخالت خارجی با شکست روبه رو شد و ما امروز همه لبنانی ها را به اعلام مخالفت با دخالت آمریکا در مسائل کشورمان و حفظ آزادی و استقلال خود فرا می خوانیم.

دعموش تاکید کرد: بازی برهم زدن رابطه مقاومت و ارتش و مقاومت و متحدانش تمام شده است و این بازی است که قبلا آزموده شده و شکست خورده است.

وی تصریح کرد: در سالگرد استقلال ملی کشور باید تاکید کرد، استقلال واقعی زمانی متجلی می شود که لبنانی ها با دخالت های آمریکا در کشور مخالفت کنند و یک دولت حاکمیتی به دور از دیکته های خارجی تشکیل شود که مجری خواسته های فلتمن نباشد و باید دولتی باشد که لبنانی ها تشکیل می دهند و مجری منافع این کشور باشد و پاسخگویی به مطالبات برحق مردم را در اولویت خود قرار دهد.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با ارتباط دادن حمایت آمریکا از ارتش لبنان و حمایت بین المللی از اقتصاد لبنان برای دور کردن حزب الله از صحنه سیاسی و نیز اعلام مخالفت با سیاست های این حزب به ویژه گزینه مقاومت، تصریح کرد، در هفته های اخیر برخی تلاش کردند تا ملت و ارتش لبنان را علیه حزب الله تحریک کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =