ایران و ترکیه باید در برابر فشارهای اروپا مقاومت کنند

ایرنا - آنکارا - " محمد فرازمند " سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه تاکید کرد، تهران و آنکارا با توجه به ظرفیت های خود باید در برابر فشار کشورهای اروپایی مقاومت کرده و گردن خم نکنند چرا که آنها چندان قوی نبوده و ما باید متوجه قدرت و توانایی هایی خود باشیم.

به گزارش روز جمعه سفارت ایران در ترکیه، وی دیروز (پنجشنبه) در استانبول از گروه آلبایراک بازدید و در جریان آن با " احمد آلبایراک " رئیس هیأت مدیره و "عمر بولات" مدیر عامل این گروه دیدار و گفت وگو کرد.
فرازمند طی بازدید از ساختمان گروه آلبایراک، از "ابراهیم کاراگل" سردبیر روزنامه ینی شفق نیز در رابطه با فعالیت های این روزنامه توضیحاتی دریافت کرد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در حاشیه این بازدید در گفت وگو با خبرنگار روزنامه ینی شفق در پاسخ به سوالی درباره اعتراضات اخیر در ایران و روابط تهران - آنکارا گفت : " روابط بین ایران و ترکیه در حال حاضر بسیار قوی است و همواره قوی خواهد بود چرا که رهبران و مسئولین ارشد دو کشور از ادامه این روابط قوی حمایت می کنند. "
فرازمند ضمن اشاره به اینکه در ایران اعتراضات تحت کنترل در آمده است، اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت بسیار خوب است و آرامش برقرار شده است. البته این یک طرح و برنامه ای علیه ایران از سوی دشمنان امت اسلام بود. اما اینک مشکلی وجود ندارد. باید بین اعتراضات صلح آمیز و این گونه اعتراضات مخرب تفاوت قائل شد.

وی تصریح کرد، برخی از شبکه های رسانه ای با دریافت کمک های مالی از آمریکا و برخی کشوری غربی مورد استفاده قرار می گیرند. ما نیز این را جنگ  و ترور اقتصادی آمریکا علیه ایران می نامیم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت : افکار عمومی ترکیه نیز تاکنون شاهد برخی طرح ها و شکست های آمریکا بوده است و همه باید مطمئن باشند که در صورت موفقیت توطئه های آمریکا علیه هر یک از کشورهای منطقه اثرات و تبعات آن به طور یقین به دیگر کشورهای منطقه نیز سرایت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =