انتقال مفاهیم دینی با زبان هنر رویکرد کانون پرورش فکری قم است

قم-ایرنا-مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم گفت: انتقال مفاهیم و معارف دینی با زبان هنر درقالب‌های مختلف هنری رویکرد مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم است.

حسن ندافی درسخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم تصریح کرد: در همین راستا رایزنی‌هایی با مدیریت حوزه علمیه خواهران، مراکز قرآنی برای تولید محتوای هنری درانتقال مفاهیم فکری و فرهنگی صورت گرفته‌است.
وی گفت:‌ دراستان قم ۱۰ مرکز کانون پرورش فکری و فرهنگی کودکان و نوجوانان فعال است، ۷ مرکز در این بین بعد از سفر مقام معظم رهبری به قم در سال‌های ۷۹ و ۸۹ احداث شده‌است.
وی بیان کرد: درحوزه‌های فرهنگی، نمایش‌های عروسکی، تئاتر، سرود و پرورش و کشف استعدادهای کودکان درحوزه های مختلف از جمله فعالیت های مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم است.
ندافی گفت:‌کودکان و نوجوانان قمی اخیرا در حوزه نقاشی محیط زیست رتبه برتر حهانی را در جشنواره های جهانی به دست آورده‌اند.
وی تاکید کرد: درخشش نوجوانان قمی در هفته فرهنگی قم درشهر نبطیه لبنان و شهر مقدس مشهد نیز از افتخارات کانون فکری کودکان و نوجوانان قم در ۲ سال گذشته بوده‌است.
وی گفت:‌ این کانون نخستین موکب فرهنگی تخصصی را در مسیر پیاده روی امسال اربعین  برپا کرد و در این رابطه اقدامات ارزشمندی را به کودکان و نوجوانان ترتیب داد.
ندافی خاطرنشان کرد: موکب فوق با نام «بیت الرقیه» در مسیر پیاده روی اربعین مشغول خدمات‌ رسانی بود.
وی گفت:‌ انجام خدمات دربخش مهد کودک مصلای قم از جلوه‌های خدمت کانون پرورش فکری و فرهنگی کودکان و نوجوانان استان قم است.
وی بیان داشت: ثبت نام درکلاس‌ها و دوره‌های کانون پرورش فکری و فرهنگی کودکان ونوجوانان قم به مناسبت هفته بسیج با ۴۰ درصد تخفیف صورت می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =