ایران از قطب‌های رشته کاراته در جهان‌ است

آستارا- ایرنا - دبیر کمیته برون‌مرزی فدراسیون کاراته ایران گفت: کشور ما با درخشش در میدان‌های آسیایی و بین‌المللی کاراته در چند سال اخیر، به یکی از قطب‌های اصلی این رشته ورزشی تبدیل شده‌ است.

حمیدرضا صادقی روز جمعه در حاشیه مسابقات بین المللی کاراته در سالن ورزشی انقلاب آستارا افزود: این مسابقات علاوه بر تقویت روابط و مناسبات ورزشی ایران و کشورهای مختلف، باعث ارزآوری به کشور می‌شود.

 وی اظهار کرد: برگزاری مسابقات آسیایی و بین المللی در مناطق مرزی کشور از سیاست های فدراسیون کاراته است و باعث کشف استعدادها و کسب عنوان و تجربه برای ورزشکاران ایرانی می شود.

وی بیان کرد: ۶ کاراته کار ایرانی جواز شرکت در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن را کسب کرده اند و امیدواریم در آن مسابقات، مقام های قهرمانی کسب کنند.

صادقی گفت: مسابقات بین المللی کاراته از ۲۹ آبان با شرکت تیم هایی از ایران، آذربایجان، افغانستان، پاکستان، هندوستان، عراق و ارمنستان در بندر آستارا آغاز شده و امروز آخرین روز آن است.

وی ادامه داد: حدود ۷۰۰ ورزشکار نونهال، نوجوان، جوانان و بزرگسال در این مسابقات رقابت می کنند و شهرستان آستارا میزبان خوبی برای رویدادهای ورزشی ملی و بین المللی است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۵ هیات ورزشی آن ساماندهی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =