تقویت ناوگان حمل ونقلی وکنترل بازار دراولویت باشد

بندرعباس- ایرنا- نماینده ولی فقیه درهرمزگان وامام جمعه بندرعباس گفت: باتوجه به طرح سهمیه بندی بنزین در کشور بایستی مسوولان و دولتمردان برای رفاه و آسایش مردم تقویت ناوگان حمل ونقل شهری واتوبوسرانی و کنترل بازار را در اولویت قراردهند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده درخطبه‌های این هفته نمازجمعه بندرعباس افزود: باید با کمک به نیازمندان واقعی، نظارت دقیق برقیمت‌ها وهمچنین فرهنگ سازی درمصرف بنزین اجازه ندهیم مردم درتنگنا و سختی باشند.

وی بااشاره به این‌که از سال ۹۵ تاکنون منحنی مصرف سوخت بنزین درایران رو به رشد بوده است، بیان داشت: قاچاق سوخت ومصرف بی رویه مردم موجب شده تا ایران جزو پرمصرف‌ترین کشورها دراین زمینه شناخته شود.

امام جمعه بندرعباس اظهارداشت: دولت با ساماندهی بنزین وصرفه جویی بدنبال کاهش مصرف بنزین وجلوگیری از قاچاق سوخت بوده که از این طریق می‌توان به حوزه صادرات سوخت کمک کرد و درآمدهای مازاد آن را به مردم برمی‌گرداند.

عبادی زاده با قدردانی از مردم هرمزگان ونیروی‌های نظامی وامنیتی گفت: مردم ما با بصیریت وآگاهی خود اجازه ندادند درطرح سهیمه بندی بنزین اخلال گران به اموال بیت المال دست درازی کنند وتحرکات دشمن را در نطفه خفه کردند واکنون از دولتمردان درخواست می‌شود که پاسخگوی حل مسائل ومشکلات مردم باشند.

رونق تولید، کلید حل مشکلات است

امام جمعه بندرعباس گفت: امروز رونق تولید وترویج تولید داخلی دربخش‌های مختلف کلید حل معضلات ومشکلات کشور است و هیچ چیری نمی‌تواند به اندازه رونق تولید مشکلات را حل کند.

عبادی زاده ادامه داد:مهم ترین موانع پیش روی رونق تولید وابستگی به بودجه نفتی است که برای قطع وابستگی دولت باید به فکر اصلاح نظام درآمدی واتکای به مالیات باشد.

وی یادآورشد: ساماندهی نظام مالیاتی کشور بهترین منبع جایگزین برای نفت است که می‌تواند کشور را از مشکلات نجات دهد که این کار را می‌توان از طریق مالیات برمنازل بلااستفاده، کالاهای لوکس، ثروت‌های بادآورده، سودسپرده‌های بالا و مالیات مازاد بر واردات جبران کرد.

سازماندهی طرح صالحین بسیج درگام دوم انقلاب

نماینده ولی فقیه درهرمزگان هفته بسیج را به بسیجیان تبریک گفت وبیان داشت: نهاد بسیج که به فرمان امام راحل شکل گرفت امروز گره گشای مشکلات مردم است وتوانسته معادلات ومحاسبات دشمنان را برهم بزند.

عبادی زاده ادامه داد: چشم امید رهبرمعظم انقلاب و مردم به بسیج است، چرا که درهر جایی که بسیج وارد میدان شده، محاسبات دشمنان داخلی وخارجی را بهم ریخته است و دفاع مقدس نمونه عینی آن است.

وی یادآورشد: امروز بسیج به چهل سالگی پانهاده و به مرحله کمال رسیده که دراین مرحله انتظار می‌رود خود را برای گام دوم انقلاب و تمدن بزرگ اسلامی آماده کند.

خطیب جمعه بندرعباس اظهارداشت: در گام دوم انقلاب طرح صالحین برای بسیجیان پایه ریزی شده؛ که این طرح با تقویت بنیان فکری وعقیدتی و با یک شبکه منظم سازمان یافته دربحث اعتقادی، عقیدتی، معرفت افزایی و مهارت افزایی بتواند نیروهای بسیجی را مجهز به معرفت، بصیرت و مهارت کند.

توجه بیشتر به خلیج فارس با انتقال ستادفرماندهی نیروی دریایی به بندرعباس

وی همچنین هفتم آذرماه روز نیروی دریایی را گرامی داشت وگفت: افتخار این را داریم که درآستانه هفتم آذر ستاد فرماندهی نیروی دریایی از تهران به بندرعباس انتقال یافته که به طور قطع این اقدام درکنار نیروهای سپاه موجب امنیت وتوجه بیشتر به آبهای خلیج فارس، دریای عمان، تنگه هرمز و سواحل دریای مکران می‌شود.

عبادی زاده اظهارامیدواری کرد: نیروهای دریایی با حضور مقتدرانه خود درآبهای داخلی، بین المللی، آزاد و درآینده آبهای حوزه آمریکای لاتین بتوانند عزت وسربلندی بیش از پیش را برای ایران رقم بزنند.

طلاق مبغوض ترین حلال خداست

نماینده ولی فقیه درهرمزگان همچنین افرایش آمار طلاق و رواج این پدیده منفور در جامعه اشاره کرد وگفت: طلاق مبغوض ترین حلال خداست که باعث از هم گسیختگی بنیان گرم خانواده شده و عرش الهی را به لرزه درمی آورد.

 حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده، از مردان و زنان خواست نگذارید کانون گرم خانواده‌تان با طلاق و مسائل پیش پا افتاده ازهم پاشیده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =