امام جمعه ملایر: مردم ایران صف خود را از اشرار جدا کردند

همدان _ ایرنا _ امام جمعه ملایر گفت: در توطئه جدیدی که دشمنان به راه انداختند، ملت با بصیرت و همیشه بیدار ایران اسلامی صف خود را از اشرار جدا کردند و بار دیگر تیر دشمنان به سنگ خورد.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر اظهار داشت: ملت ایران در طول ۴۰ سال در مقابل دشمنان ایستاده‌اند و شهد شیرین شهادت را بارها چشیده‌اند و از این به بعد نیز مقتدرانه می‌ایستند.

وی با تبریک هفته بسیج افزود: امام خمینی(ره) معلم و پدر بسیجیان و تفکر بسیجی است که فرمودند: «بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک است که تمامی مجاهدان دفتر این تشکل را امضا کرده‌اند».

حجت الاسلام برقراری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز بسیج را بهترین مدافع اسلام و انقلاب دانستند که مظهر عظمت ملت و نیروی کارآمد درونی کشور است.

خطیب جمعه ملایر افزود: بسیج نیرویی است که میدان‌های خالی را پُر می‌کند و هرگز میدان را خالی نمی‌کند و اگر انقلاب و نظام اسلامی ما همچنان با قدرت پیش می‌رود، به واسطه وجود نیروی مخلص بسیج است.

حجت الاسلام برقراری با بیان اینکه آمریکا در فتنه سال ۹۸ نیز شکست خورد گفت: اگر آمریکا در یمن، لبنان و عراق شکست می‌خورد، به دلیل آن است که بوستان بسیج‌پرور در کشورهای اسلامی به راه افتاده و خار چشم ایادی آمریکا در منطقه شده است.

امام جمعه ملایر اخلاص در عمل، خدامحوری، حاضر در تمامی میدان‌ها، همراهی مجاهدت با ایمان و بصیرت، حفظ اندیشه‌های ارزشی و شهادت طلبی و تلاش مومنانه برای  حضور با اراده و همت بلند و پیشرو بودن در میدان‌های سخت را از توصیه‌های مهم رهبر معظم انقلاب به بسیجیان عنوان کرد و گفت: بسیج در ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی این ویژگی‌ها را از خود بروز و ظهور داده است.

حجت الاسلام برقراری با بیان اینکه بسیج در فتنه‌های سال ۷۸، ۸۸، ۹۶ و ۹۸ سینه سپر کرد و خون داد افزود: امثال بسیجیان هستند که انقلاب را با دادن خونشان تا به امروز سرِ پا نگه داشته‌اند و باید خائنان در این مواقع شناخت.

وی همچنین به اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در جمع اقتصاددانان مبنی بر اینکه در جنگ اقتصادی باید کشور مسلح به سلاح تولید داخلی شود خاطرنشان کرد: طبق این تاکیدات مسئولان گره زدن حل مشکلات به تصمیم‌های دیگران موجب بروز بدترین مشکلات می‌شود و این نوع نگاه باید کنار گذاشته شود.

خطیب جمعه ملایر گفت: باید در خرید داخلی، تولید و کیفیت‌سازی توجه کنیم و بتوانیم با سلاح رونق تولید در جنگ اقتصادی در مقابل دشمنان پیروز شویم.

حجت الاسلام برقراری از مسئولان خواست: به ظرفیت عظیم موجود در کشور مصمم باشند و اجازه ندهند هیچ کارخانه‌ای تعطیل و کارگری بیکار شود.

وی همچنین از مردم استان همدان و شهرستان ملایر به دلیل نجابت، بصیرت و وفاداری خود نسبت به نظام جمهوری اسلامی در اتفاق‌های اخیر تقدیر کرد و افزود: مردم استان همدان در این اتفاق‌ها آب به آسیاب دشمن نریختند.

امام جمعه ملایر اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین را یک قانون دانست و بیان کرد: طبق فرموده‌های رهبر معظم انقلاب این امر تصمیم سران سه قوه بوده و این قانون باید اجرا شود، اما مشکلاتش را نیز باید برطرف کرد.

حجت الاسلام برقراری تاکید کرد: از دولتمردان می‌خواهیم به مساله گرانی توجه ویژه داشته باشند و تدبیری برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا بیندیشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha