درآمد ناشی از افزایش قیمت بنزین صرف رفاه مردم می‌شود

اردبیل - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل طرح افزایش قیمت بنزین را به مصلحت کشور دانست و گفت: درآمد ناشی از اجرای این طرح برای رفاه و رفع مشکلات معیشتی مردم هزینه خواهد شد.

 آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه دوم نماز جمعه اردبیل افزود : دولت نسبت به اینکه حتی یک ریال از این درآمد به خزانه دولت واریز نشود قول داده و قوه قضاییه نیز نسبت به اجرای بدون کم و کاست آن نظارت کامل دارد.

وی بیان کرد: طرح افزایش قیمت بنزین در مجموع به نفع همه مردم جامعه و به خصوص گروه‌های دارای درآمد پایین و متوسط است، ضمن اینکه به مقدار قابل توجه از مصرف بی‌رویه این فرآورده سوختی جلوگیری کرده و به تقویت زیرساخت‌ها و آسایش عمومی مردم کمک می‌کند.

وی  در قسمت دیگری از سخنانش از مردم استان اردبیل که طی هفته گذشته با هشیاری و بصیرت کامل موجب شدند تا هیچگونه  اقدام نسنجیده و آشوبگرانه در استان بوقوع نپیوندد، تقدیر کرد.

آیت الله عاملی همچنینن اضافه کرد: عده ای از حرکت‌های منطقی مردم در اعتراض به افزایش قیمت بنزین سواستفاده کرده و سعی داشتند با ایجاد جو ناامنی و رسیدن به مطامع نامبارک خود دشمنان بیگانه را شاد کنند.

او از هشیاری و آگاهی قاطبه مردم ایران و انجام راهپیمایی‌های خودجوش در محکومیت حرکات آشوبگرانه در نقاط مختلف کشور و نیز تدبیر همه نیروهای انتظامی و امنیتی در برخورد با این ناآرامی ها که بار دیگر باعث ناکامی بدخواهان این مرز و بوم شد، تقدیر کرد.

امام جمعه اردبیل ادامه داد : درست نیست همه افرادی را که پس از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین به خیابان‌ها آمدند عوامل بیگانه خطاب کنیم،بلکه بسیاری از آنان همان مردمی هستند که از فشار گرانی‌ها و مشکلات معیشتی در مضیقه بوده و به محض آگاهی از افزایش قیمت بنزین از تاثیر آن بر بالا رفتن نرخ سایر کالاها نگران بودند که البته در این میان عده ای از وضعیت به وجود آمده سواستفاده کرده و آب به آسیاب دشمن ریختند.

وی با اشاره به وجود مشکلات معیشتی برای بسیاری از خانواده‌ها ابراز امیدواری کرد که دولت و مدیران ذیربط همان‌گونه که قول داده‌اند با دقت و جدیت و اجرای طرح‌های موثر از هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات جلوگیری کنند.

آیت الله عاملی در ادامه سخنانش با تبریک فرا رسیدن هفته گرامیداشت بسیج از تلاش همه بسیجیان در سازندگی و حفظ آرامش و امنیت ایران اسلامی قدردانی نمود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل همچنین به افزوده شدن شهرستان‌های اردبیل ، نمین و مشگین‌شهر به منطقه آزاد صنعتی ، تجاری استان ابراز امیدواری کرد  که تصویب نهایی این طرح موجب رونق اقتصادی استان شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =