توزیع عادلانه ثروت راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است 

قم-ایرنا- خطیب جمعه قم گفت: دشمنان سیاست فشار حداکثری و جنگ اقتصادی را علیه کشور راه انداخته و دراین مسیر تنها راه برون رفت از مشکلات تولید ثروت ملی و توزیع عادلانه آن در بین مردم و تکیه و بر ظرفیت و توان‌ داخلی است.

آیت الله سید محمد سعیدی درخطبه‌های نماز جمعه قم درمصلای قدس خاطرنشان کرد: برای تولید ثروت و ترقی کشور باید از جمعیت جوان کشور با تشکیل صندوق‌های کارآفرینی و اشتغال حمایت شود.
وی درادامه با اشاره به حوادث بعد از اصلاح قیمت سوخت اظهار داشت: دست آشوبگران حوادث اخیر با ضد انقلاب دردست یکدیگر بود، این آشوب‌ها با هوشیاری مردم درکوتاه ترین زمان خنثی شد.
وی اضافه کرد: قیمت حامل‌های انرژی در ایران ارزان ترین نرخ را در سراسر جهان دارد، که باید به صورت متناوب افزایش پیدا می‌کرد.
آیت الله سعیدی گفت: قاچاق بنزین ارزان، اسراف در مصرف بنزین و اصلاح وضعیت معیشتی مسائلی بود که سبب اصلاح قیمت سوخت شد که حمایت مقام معظم رهبری نیز از تصمیم سران قوا دراین رابطه بود.
خطیب جمعه قم خاطرنشان کرد: مواضع و منویات مقام معظم رهبری دراین رابطه فصل الخطابی برای تمام مسئولان ومردم بود و بعد از این سخنان ،مردم صف خود را از آشوبگران جدا کردند.

وی گفت: آتش زدن مساجد و قرآن کریم توسط آشوبگران از عمق خباثت و کینه دشمنان و منافقان از نهاد مسجد و نیروهای ارزشی آن دارد.

وی ادامه داد: اقدام مردمی و انقلابی دردفاع از امنیت کشور، توطئه های دشمنان در بعد از اصلاح قیمت سوخت را خنثی کرد.
آیت الله سعیدی گفت:‌ دولت باید با نظارت و برخوردهای قاطع خود مانع از گرانی های کمرشکن و سواستفاده افراد سودجو شود.
وی درادامه با اشاره به قطع چند روزه اینترنت گفت: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات دست دشمنان را درهدایت افکار عمومی درفضای مجازی قطع کرده و مانع از رسیدن آنها به اهداف تعیین شده می‌شود.

به دنبال تغییر نظام پرداخت یارانه به بنزین و اصلاح قیمت آن، گروه‌هایی از مردم برخی شهرهای کشور در اعتراض به این موضوع تجمع‌های خیابانی برگزار کردند. این تجمع‌ها در برخی شهرها با سوءاستفاده اغتشاشگران آموزش‌دیده، به خشونت کشیده و منجر به تخریب اموال عمومی و حمله به مراکز دولتی، حوزه‌های علمیه و بانک‌ها شد.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم در۲۳ ربیع الاول یادآورشد: مردم قم نسبت به وضعیت ظاهری و چهره معنوی قم هوشیار بوده و اجاز تغییر چهره معنوی استان ندهند.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به اهمیت تقوا گفت: هیچ عملی در حوزه اقتصادی، فرهنگی،سیاسی و ابعاد فردی و اجتماعی  بدون پایبندی به اصل تقوا قابل قبول نیست.
آیت الله سعیدی با بیان جریان شناسی دوران رسول گرامی اسلام(ص) تصریح کرد: جریان نفاق یکی از جریان‌های مهم دوران صدر اسلام بود، این جریان در قالب فعالیت‌های اسلامی در مسیر پیاده‌سازی اهداف و عقاید خود بودند.
وی با اشاره به آیه‌ای از سوره مبارکه توبه بیان کرد: مشرکین و منافقین نباید درهیچ یک از امور مربوط به مساجد مانند مدیریت، سیاست‌گذاری، امور خیر و تعمیر و نگهداری مشارکت داده شوند.
نماینده ولی فقیه در استان قم عنوان کرد: کارکرد مسجد بر پرورش مومنان، بسیجیان و افراد ایثارگر است و به همین دلیل نیز منافقان و مشرکان با بهانه‌های عام المنفعه در آن نفوذ و نسبت به اجرای برنامه های خود اقدام می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =