دشمن در تجمعات اخیر به دنبال کشته‌سازی بود

بیرجند - ایرنا - فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: بعد از اعلام نرخ جدید بنزین و تجمع تعدادی از مردم، دشمن به دنبال کشته‌سازی بود.

سردار علی قاسمی امروز در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه بیرجند افزود: بعد از ورود اشرار به تجمعات، دشمن به دنبال کشته‌سازی بود و بسیاری از کشته‌ها از پشت تیر خوردند.

وی گفت: در مرحله‌ دیگر به مراکز حساس از جمله کلانتری‌ها و حوزه‌های بسیج حمله شد که این اقدامات، تجمع و اعتراض مردمی نبود و بیشترین کشته‌ها به شکل حمله از پشت توسط ضدانقلاب و منافقان به مردم بود.

وی اظهار داشت: از عصر روز جمعه گذشته و بعد از اعلام نرخ‌های جدید بنزین تجمعاتی در کشور انجام شد که تا پایان روز جمعه و ظهر شنبه بخشی از آنها نیروهای مردمی بودند که مثل سال ۱۳۹۶، برای نه به گرانی بنزین تجمع کردند و این تجمع‌ها مودبانه و مردمی و برای خواسته اقتصادی بود اما از ظهر شنبه در دیگر استان‌ها که اشرار و ضدانقلاب حضور یافتند، از اختیار برگزارکنندگان تجمع خارج و ضدانقلاب سوار جمعیت شد که خسارات زیادی وارد کرد.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: مطالبه و تجمع آرام، شکایت و انتقاد حق مسلم هر ایرانی است و ما انقلاب کردیم که حق را مطالبه کنیم و مکان‌های زیادی هم وجود دارد اما زمانی که اشرار سلاح به دست وارد جمعیت شدند اینجا باید مردم راه خود را جدا کنند که در بسیاری از استان‌های کشور هم این اقدام انجام شد.

وی افزود: برنامه دشمن علاوه بر کشته‌سازی، این بود که در مرحله تجمع کار افراد را تحسین می‌کردند و در مرحله قتل و غارت و خشونت و بعد از دستگیری تعدادی از آشوبگران، از آنها حمایت کردند چون به دنبال حمایت از آشوب بودند.

سردار قاسمی گفت: از مردم شریف خراسان جنوبی که هم تجمع و هم با آرامش تجمع را رها کردند و به خانه خود برگشتند و با ماموران انتظامی و بسیج همکاری کردند، تشکر می‌کنیم  و فردا هم راهپیمایی در محکومیت فتنه‌گران و آمریکا و اسرائیل و عربستان سعودی خائن در بیرجند برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و حمایت از نهضت‌های آزادی بخش مثل لبنان، یمن و جهاد اسلامی در دستور کار ماست.

وی ادامه داد: اندیشه تشکیل بسیج برگرفته از قرآن کریم است و همه انبیای الهی و پیامبر اسلام (ص) بهترین بسیج را در زمان خود داشتند و موضوع قیام مردمی و به کارگیری از ظرفیت توده‌های مردم در دوران پیامبر و امام علی (ع) نمود عینی داشت.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: امام خمینی (ره) روش همه صالحان و پیامبران را پیگیری و اعلام کردند که حکومت تشکیل می‌دهند و بعد از تشکیل حکومت اسلامی بسیج را به عنوان بزرگترین و مردمی‌ترین تشکل امام راحل سازماندهی کردند که کارآمدترین، مجهزترین و متنوع‌ترین تشکل ایشان سازمان بسیج مستضعفان بود و امام فرمودند مملکتی که ۲۰ میلیون جوان دارد باید ۲۰ میلیون بسیجی هم داشته باشد.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته هرجا مشکلی داشته بسیج در سازندگی موثر بوده و در هشت سال جنگ تحمیلی و فتنه‌های مختلف با حضور اقتدارگرایانه بسیجیان این مشکلات رفع شد و اندیشه امام راحل امروز به درخت تناور تبدیل و بسیج اسلامی در دنیا تشکیل شده لذا فرمان ایشان تنها مربوط به ایران نبود و هسته‌های مقاومت بسیج در سراسر دنیا به تاسی از بسیج ایران شکل گرفت.

 فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: اندیشه امام راحل راهبردی، بازدارندگی و خدمت‌رسانی بود و امروز بسیج بعد از ۴۰ سال بیشترین خدمت را در همه عرصه‌ها داشته و در عرصه امنیتی و دفاعی کارنامه درخشانی دارد.

وی گفت: بسیج در عرصه دفاعی و جنگ در راس همه نیروهای مسلح است و در خدمت‌رسانی امروز گروه‌های جهادی بسیج در مناطق محروم می درخشند و در زلزله کرمانشاه و سیلی که در استان‌های مختلف کشور رخ داد نخستین گروه‌هایی که حضور یافتند گردان‌های بسیجی بودند.

وی افزود: در عرصه تربیتی ۶ هزار و ۱۰۰ حلقه صالحین در استان خراسان جنوبی داریم و هیچ سازمانی نمی‌تواند چنین انسجام و حضوری در همه صحنه‌ها داشته باشد و تفکر بسیجی و رفتار بسیجی امروز برای جهان اسلام و جوانان الگو است.

سردار قاسمی اظهار داشت:  هنوز رگه‌هایی در کشور وجود دارد و افرادی هستند که به دشمن چراغ سبز نشان داده و دشمن هم به دنبال نفوذ است.

وی گفت: دشمن با جبهه مستقیم نمی‌تواند کار کند و از طریق نفوذ پنهانی به دنبال تضعیف نظام است که کوتاهی و بی تفاوتی و دلبستگی ما به غرب مشکل ساز است و متاسفانه بعضی از مسئولان متکی به اقتصاد درون زا نبوده و به غرب متکی هستند که دشمن از این چراغ سبزها استفاده می‌کند و پاسخ دشمن جهاد کبیر است.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: مقام معظم رهبری چهار سال قبل فرمودند جهاد اکبر، اصغر و کبیر و امروز ملت ما در صحنه فرهنگی جهاد کبیر را انجام داد و در صحنه سیاسی این کار انجام شد و در صحنه اقتصادی دو روز قبل معظم له از جهاد اقتصادی نام بردند که برای جنگ اقتصادی باید جهاد کبیر داشته باشیم.

وی گفت: جهاد کبیر یعنی نه گفتن به خواست دشمن و مشت محکم به دهان دشمن کوبیدن و نباید به طرح‌های دشمن توجه کرد بلکه با حضور در صحنه جواب دشمن را بدهیم و در مقابل دشمن تسلیم نشویم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =