بسیج در راستای اقتدار انقلاب و کشور تلاش کرده است

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه بااشاره به خدمات بسیج از زمان تشکیل تاکنون گفت: این نهاد مردمی در مقابله با معاندان مردم و نظام در راستای عزت و اقتدار انقلاب اسلامی و ایران تلاش کرده و اکنون نیز این راه را ادامه می‌دهد.

سردار بهمن ریحانی در پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه در مسجد جامع این شهر با گرامیداشت هفته بسیج و سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام (ره) افزود: حضرت امام بسیج را برای صیانت کشور و انقلاب از شر دشمنان و بیمه کردن آن تشکیل دادند.

وی ایجاد آمادگی همه جانبه در جوانان را از جمله اهداف تشکیل بسیج دانست و گفت: باید جوانان را به عنوان آینده سازان کشور در راستای تولید ثروت و علم در کشور حمایت کرد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه ایران اسلامی امروز در منطقه به عنوان کشور اول است و از لحاظ رشد علمی در دنیا جایگاه هشتم و در منطقه جایگاه اول را دارد، گفت: کسب این نتایج به دلیل حمایت از جوانان و اعتماد به آنان صورت گرفته و این راه را همچنان باید ادامه داد.

سردار ریحانی در بخش دیگری از سخنان خود بسیج را  امروز مایه عزت و اقتدار ایران اسلامی دانست و گفت: امام با تشکیل بسیج به دنبال تشکیل ارتش بزرگ و مردمی براساس ادبیات دینی و انقلابی بود تا کشور را بیمه کند و این نیروی مردمی به حق در طول ۴۰ سال جایگاه خود را به ویژه در دفاع مقدس نشان داد. 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بخشی از مشکلات امروز جامعه بر اثر سوءمدیریت برخی مدیران است، گفت: هرچند که تحریم ها چالش هایی را برای کشور به وجود آورده اما اگر مدیران براساس تفکر جهادی پیش روند مشکلات به حداقل می رسد.

سردار ریحانی با تاکید بر لزوم پشتیبانی از مردم افزود: مدیرانی که به مردم بی اعتنا باشند جایی برای مدیریت در نظام اسلامی ندارند بلکه مدیران این کشور باید انقلابی باشند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه افزود: ما ملت سربلندی هستیم و شاید دشمنان بتوانند حوادثی را رقم بزنند اما با یکپارچگی و وحدت همواره تمام توطئه های دشمن خنثی شده است. 

وی با اشاره به برگزاری راهپیمایی مردمی روز یکشنبه در استان کرمانشاه نیز گفت: مردم در این روز نشان خواهند داد صفشان از اشرار و فریب خورده ها جداست و بار دیگر تو دهنی محکمی به دشمنان نظام می زنند.

اول تا هفتم آذر ماه به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.

حضرت امام خمینی (ره) پنجم آذرماه سال ۱۳۵۸ در یک فرمان تاریخی بسیج مستضعفین را تشکیل داد.