تفکر بسیجی باید در جامعه گسترش یابد

شاهرود- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه میامی گفت: تفکر بسیجی کشور را در برابر تهدیدهای دشمن حفظ کرده و باید در جامعه نهادینه شود و گسترش یابد.

سرهنگ پاسدار غلامرضا فلاحتی روز جمعه در جمع نمازگزاران در مسجد جامع میامی با گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین افزود: بسیج با تمامی تهدیدهای دشمنان علیه نظام اسلامی مقابله می‌کند و از این رو دشمن در تلاش است این تفکر را از مردم بگیرد.

وی  با اشاره به اینکه امروز بسیج در قالب اردوهای جهادی به نقاط محروم خدمات‌رسانی می‌کند اظهار داشت: بسیج متعلق به هیچ جناح و گروهی نیست و متعلق به همه مردم است که در حوادث گوناگون و در بحران ها از جمله سیل و زلزله کمک زیادی به مردم در نقاط مختلف کشورکرده است.

فلاحتی گفت: تبیین دستاوردهای بسیج و نقش آفرینی این تشکل بزرگ مردمی برای جوانان و نوجوانان ضرورت دارد.

وی افزود : امروز نفوذ انقلاب اسلامی در سراسر منطقه و جهان را به وضوح می بینیم و تفکر بسیج به الگوی ملت‌های منطقه تبدیل شده است.

وی با توجه به پیگیری‌های مختلف مردمی مبنی بر تکمیل استخر سرپوشیده میامی افزود: از زمان تحویل استخر به سپاه پاسداران اقدام‌های زیادی صورت پذیرفته و تکمیل این طرح نیازمند جذب اعتبار است.

فرمانده سپاه ناحیه میامی گفت  امسال ۲۰۰ برنامه توسط حوزه های مقاومت ، اقشار و پایگاه های مقاومت بسیج اجرا می شود.

 اهدای ۴۰ جهیزیه ، یادواره شهدای روستای جودانه ، پیاده روی خانوادگی ، برگزاری جشنواره های ورزشی در رشته های مختلف ، اعزام تیم های جهادی به مناطق محروم با نام کاروان خدمت ، تجلیل ازخانواده های شهداء،مسابقات ورزشی، صبحگاه مشترک، غبارروبی گلزارشهدا، رژه موتوری، برپائی میزخدمت وفراخوانی پایگاههای مقاومت از برنامه های مهم هفته بسیج در شهرستان میامی است.

از ۲۹ آبان تا پنجم آذر سالروز تاسیس بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی (ره) هفته بسیج نامگذاری شده است.

شهرستان میامی با دو بخش مرکزی و کالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد.