امام جمعه بیجار: اعتراض مسالمت آمیز حق هر جامعه پویایی است
حجت الاسلام علی مرادی امام جمعه بیجار

سنندج - ایرنا - امام جمعه بیجار با بیان اینکه در چند روز گذشته معاندان اعتراضات مردم را به انخحراف کشاندند گفت: اعتراض مسالمت آمیز به اتفاقات و رویدادهای مهم جامعه نشان از پویایی و تحرک است‌.

حجت الاسلام علی مرادی در خطبه های نمازجمعه این هفته بیجار اظهار داشت: نگرانی مردم در مورد افزایش قیمت بنزین به علت گرانی کالاها و خدمات در کشور بوده که با مدیریت دولت و مسئولان مربوطه در حال رصد و کنترل است.

وی اضافه کرد: دشمنان از هر لحظه و هر موردی به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که برای کنترل آن و ناکام گذاشتن آنان هوشیاری مردم بسیار قابل توجه است.

وی تاکید کرد: کسانی که در این اعتراضات به نحویی مدیریت و تخریب اموال و جان مردم را در دستور کار داشتند دغدغه‌ مردم را نداشتند و از بطن جامعه اسلامی نیستند.

حجت الاسلام مرادی گفت: مردم با وجود اینکه به قیمت بنزین گلایه داشتند اما آتش زدن قرآن، مسجد و اموال عمومی سایر مردم را برتابیدند و با سکوت خود اغتشاشگران را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشتند.

امام جمعه بیجار اظهار داشت: دشمن سالهای سال در حال آموزش و پرورش نیروهای مخرب است تا در هر روز و ساعتی که موقعیت مناسب پیش آمده عمل کنند.

وی آمریکا، آل سعود و کشورهای استکباری را مسئول خسارت به ملت و مردم جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: در این فتنه بازهم با حضور بصیرتی مردم و جان فشانی نیروهای انتظامی و امنیتی، آرامش به کشور بازگشت است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اعتراض به معنای ایجاد اغتشاش و بی نظمی نیست

امام جمعه سروآباد نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان گفت: اعتراض کردن حق همه افراد جامعه است اما اعتراضی که به ایجاد اغتشاش و بی نظامی کشیده شود، باعث ناامنی و وحشت در جامعه می شود.

ماموستا سید عبدالقادر حسینی اظهار داشت: در هفته اخیر شاهد اعتراض بسیاری از مردم به افزایش نرخ بنزین بودیم ولی این اعتراضات در برخی از شهرهای کشور به بی نظمی و ایجاد اغتشاش کشیده شد.

وی افزود: آتش زدن اموال دولتی و تخریب اموال بیت المال بسیار ناپسند و امری زشت و قبیح است و باعث افزایش ناامنی در جامعه می شود و اصل اعتراض را زیر سوال می برد.

امام جمعه سروآباد یادآور شد: ایجاد ناامنی در جامعه باعث از بین رفتن امنیت و آسایش مردم می شود و زمانی که در جامعه امنیت و آرامشی نباشد، دین و ایمان نیز در بین مردم کمرنگ تر می شود.

وی به توطئه های دشمنان علیه مسلمانان اشاره کرد و گفت: دشمنان برای ضربه زدن به اسلام و مسلمانان اقدام به ایجاد اختلاف و تفرقه کرده و تلاش می کنند اتحاد و وحدت مسلمانان را کمرنگ کنند.

ماموستا حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک هفته بسیج گفت: بسیج نهادی مردمی و برخواسته از بطن جامعه است که مهمترین وظیفه و رسالت این نهاد مردمی حراست و حفاظت از نظام و انقلاب است.


 اجرای بیش از ۱۰۰ برنامه در هفته بسیج در سروآباد

فرمانده سپاه سروآباد نیز قبل از آغاز خطبه های نماز جمعه در سخنانی با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: در گرامیداشت هفته بسیج بیش از ۱۰۰ برنامه مختلف در سطح شهرستان سروآباد برگزار می شود.

سرهنگ جعفر غفاریان افزود: برگزاری یادواره شهدا، افتتاح طرح های محرومیت زدایی، اعزام اکیپ های بهداشتی درمانی، برپایی کارگاه های آموزشی – تربیتی، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری یادواره شهدای دانش آموزی،کارگاه های نهضت روشنگری و ارائه خدمات بهداشتی درمانی به نمازگزاران از مهمترین برنامه های هفته بسیج در سروآباد است.

وی در خصوص اختشاش‌ روزهای اخیر گفت: آتش زدن و تخریب اموال دولتی و بیت المال به معنای اعتراض نیست، بلکه این حرکت ها بی نظمی و ایجاد اغتشاش در جامعه است که باعث بروز اختلاف و تفرقه در جامعه شده و زمینه ورود فتنه و دسیسه دشمنان را فراهم می کند.

فرمانده سپاه سروآباد تاکید کرد: در قانون اساسی جمهوری اسلامی اعتراض به مشکلات و کمبودهای جامعه به عنوان یک مطالبه عمومی حق مردم است اما ایجاد بی نظمی و اغتشاش که باعث خدشه دار شدن امنیت و آرامش جامعه شود، در هیچ حکومت و جامعه ای به عنوان یک اعتراض نیست.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =