امام جمعه گنبدکاووس: مردم معترض صف خود را از آشوبگران جدا کردند

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: دشمن قصد داشت با ایجاد هیجان و اغتشاش در درون کشور در نظام تغییر ایجاد کند ولی در حوادث بعد از اعلام سهمیه بندی بنزین و از همان چند روز اول، مردم معترض صف خود را از آشوبگران جدا کردند.

حجت‌الاسلام محمود ترابی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه گنبدکاووس با اشاره به برنامه‌ریزی دشمنان برای ایجاد ناامنی و اغتشاش در کشور اظهارداشت: دشمنان از سه سال قبل در عرصه فضای مجازی با تربیت، ساماندهی و تجهیز نیرو در خارج از کشور فعال شده و قصد داشتند با نزدیکی به ایام انتخابات، در کشور اغتشاش ایجاد کنند.

 وی با بیان اینکه ایران اسلامی تا بحال به موفقیت‌های زیادی در عرصه‌های سیاسی و فرهنگی دست یافته است، گفت: تصمیم‌گیری بموقع رهبر معظم انقلاب در جریان حوادث اخیر، پیروزی امنیتی را نیز به لیست این موفقیت‌ها اضافه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: باید شکرگزار داشتن چنین رهبر فرزانه‌ای باشیم که بهترین تصمیم امنیتی چند سال گذشته را گرفته‌اند زیرا به واسطه این تصمیم‌گیری آن چیزی که نقشه دشمن برای ایجاد ناامنی و آشوب با هدف تغییر نظام بود،پیش از رسیدن به مرحله پختگی آشکار و باعث تکمیل ابهت ایران سلامی شد.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۵۰۰ سرکرده و لیدر اغتشاشات در کشور دستگیرو باعث لو رفتن نقشه‌های آنان و شکل‌گیری پیروزی امنیتی عظیمی برای ملت ایران شد، گفت: برای تکمیل این پیروزی از مردم همیشه در صحنه شهرستان می‌خواهیم با هدف شکرگزاری امنیت حاکم بر کشور و تقدیر از حافظان امنیت، فردا ساعت ۱۰ صبح با تجمع در مقابل مسجد قائمیه در راهپیمایی شرکت کنند.

حجت‌الاسلام ترابی همچنین با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع تولیدکنندگان با محوریت اینکه انقلاب باید مسلح به سلاح تولید داخلی باشد،گفت: مهمترین سلاح در جنگ اقتصادی تولید داخلی است که لازم است تربیت متخصصان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با گرامیداشت هفته بسیج نیز گفت: داشتن کارت بسیج برای تمام اقشار جامعه مایه افتخار است و هر فردی که ایمان خالص دارد، بسیجی قلمداد می‌شود و این قشر همیشه در صحنه آماده دفاع از ایران اسلامی در مقابل توطئه‌ها و آشوب‌ها هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس نیز به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در جمع نمازگزاران با اشاره به اینکه امسال هفته بسیج با عنوان "بسیج ۴۰ سال خدمت، جهاد و شهادت" نامگذاری شده است گفت: در پنجم آذر سال ۵۸ و با تصمیم امام راحل بسیج به عنوان سازمان کمک‌رسان به مردم شکل گرفت و تاکنون در عرصه‌های مختلف همواره همراه نظام بوده است.

سرهنگ پاسدار رمضانعلی قاسم‌پور با اشاره به نقش درخشان بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس افزود: یک سوم از شهدای دفاع مقدس بسیجی بودند که با گذشتن از جان خود برای دفاع از ایران اسلامی به صحنه آمدند و همگی ما وظیفه داریم ادامه دهنده راه آنان باشیم.

وی ادامه داد: بسیج با مردم، برای مردم و در خدمت مردم است و در سیل امسال نیز شاهد حضور بی‌منت بسیجیان برای کمک به مردم بوده‌ایم چرا که افتخار بسیجیان مردمی بودنشان است.

وی با تاکید بر اینکه بسیج یک فرهنگ صحیح از مطیع ولایت بودن و بموقع عمل کردن است گفت: دشمنان خیلی تلاش دارند تا بسیجیان را از مسیر انقلاب خارج کنند چرا که از این نهاد مردمی بیم دارند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گنبدکاووس افزود: حفظ نظام از مهمترین وظایفی است که بسیج بر عهده دارد و امیدواریم در تمام ادارات روحیه بسیجی تمام کمال جلوگر شود زیرا در صورت نهاینه شدن این روحیه بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، به مناسبت هفته بسیج، میز خدمت نیز با حضور مسئولان ادارات و نهادهای مستقر در این شهرستان در محل مصلا برگزار و به مراجعه‌کنندگان خدمات ارائه شد.

پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال ۵۸، به نام روز بسیج مستضعفان نامگذاری شده است.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت و پنج هزار و ۷۲ کیلومتر مربع وسعت، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =