تفکر "بسیج" به نماد مقاومت تبدیل شده است

زنجان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: تفکر بسیج که حضرت امام خمینی(ره) آن را ایجاد کرد، امروز به نماد مقاومت تبدیل شده و مقدمات شکل گیری آن در کشورهای اسلامی در حال فراهم شدن است.

حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نمازجمعه این هفته زنجان در سخنانی به زمینه های بروز فتنه اشاره کرد و افزود: بر اساس آنچه در متون دینی آمده است فتنه زمانی رخ می دهد که حرف حقی با باطل درآمیخته می شود چرا که باطل به خودی خود نمی تواند رشد کند.

وی ادامه داد: یک روز رئیس جمهور آمریکا تمام ملت ایران را تروریست اعلام می کند و در روز دیگر به اسم دموکراسی از آشوب گران و تخریب کنندگان اموال مردم حمایت می کند، واژه دموکراسی شیرین است ولی وقتی از دهان باطل در می آید، مراد دیگری از آن دارند.

حجت الاسلام خاتمی، ایمان وبصیرت را شرط نجات در زمان بروز فتنه ها برشمرد و اظهار داشت: شناخت امام و جانشین امام باعث می شود در فتنه گیج و گم نشویم.

امام جمعه زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین اشاره کرد و گفت: تشکیل بسیج یکی از تصمیم های مبارک و ماندگار معمار کبیر انقلاب بود که طی ۴۰ سال، برکات مشخص، روشن و ارزشمند این شجره طیبه بر همگان آشکار شده است.

وی افزود:بسیج که محور فعالیتش خدمت، جهاد، فداکاری و شهادت است در طول حیات نظام اسلامی، سربلند امتحان پس داده است.

حجت الاسلام خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود به ۷ آذر، روز نیروی دریایی اشاره کرد و افزود: حماسه آفرینی های سرافرازان نیروی دریایی در تاریخ پر افتخار دفاع مقدس فراموش ناشدنی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور پرشور و حماسی مردم زنجان در راهپیمایی حمایت از مواضع رهبر معظم انقلاب و محکومیت آشوبگران اشاره کرد و گفت: هیچ کس نباید این حضور مردم را به نفع خود مصادره کند.

حجت الاسلام خاتمی گفت: پیام این راهپیمایی که در کشور خط شکن شد، این است که مردم انقلاب را می خواهند و برای تبعیت از فرمان رهبر به میدان آمدند و صفشان از اشرار جدا کردند.

وی تصریح کرد: هر چقدر که زمان سپری می شود نقش و برکات ولایت فقیه و رهبری فقیه جامع الشرایط در جهان اسلام پر رنگ می شود.

حجت الاسلام خاتمی به ضرورت هشیاری در برابر دشمن اشاره کرد و اظهار داشت: دشمن هیچگاه از ما غافل نیست بنابراین ما نیز نباید غفلت کنیم.

وی با بیان اینکه دشمنان برای ایجاد آشوب در کشور برنانه ریزی حساب شده ای کرده بودند، افزود: حضور مردم، هدایت حکیمانه رهبر معظم انقلاب نقشه های دشمنان نقش بر آب کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =